Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

YouTuberi Shy Chickens: Rozhovor o tom, prečo pred nimi utekala baba a čo pripravujú!

sch2
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Dvojicu youtuberov Shy Chickens preslávilo ich video so zlými baliacimi hláškami a niektoré z ich videí odkúpila kanadská zábavná stránka. Prečítaj si, ako vznikol ich názov a čo odkazujú našim čitateľom!

Kto sú Shy Chickens:

21-ročný Peťo a 22-ročný Ľudo spolu s kameramankou a editorku 21-ročnou Janou sa poznajú už dvanásť rokov. Boli totiž spolužiakmi na strednej škole. Peťo a Jana sú z Bratislavy, Ľudo pochádza z Ivanky pri Dunaji. Všetci traja ešte študujú. Chalani študujú na Masarykovej univerzite v Brne a Jana študuje na Univerzite Komenského v Bratislave. Na YouTube majú viac ako 56-tisíc odberateľov a ich najúspešnejšie video „50 zlých baliacich hlášok“ má takmer 400-tisíc zhliadnutí.

Odkiaľ sa vzal názov Shy Chickens? Vo videá veľmi hanblivo nepôsobíte :-)

Shy Chickens: Vedeli sme, že potrebujeme chytľavé meno, najlepšie v angličtine, pretože sme plánovali videá vydávať aj pre anglické publikum. Rozmýšľali sme nad tým niekoľko týždňov a v jeden krásny slnečný deň prišlo Ľudovi na rozum Shy Chickens. V momente sa to ujalo. Vo videách hanbliví veľmi nie sme a presne o to ide, naše meno je úplnou negáciou toho, čo robíme.

sch1

Aké boli vaše začiatky? Čo vás viedlo k natáčaniu prankov a zábavných videí?

Shy Chickens: Všetko to vzniklo v hlave Ľuda, niekedy v decembri 2012. Ľudo napísal Peťovi, že na Slovensku chýba skrytá kamera v uliciach, tento formát sa tu naposledy objavil za čias rastúcej popularity Andrásyho&Vacvalovej. Okrem toho sú “žartíky“ (pranky) na skrytej kamere na YouTube mimoriadne obľúbené a bolo nepochopiteľné, že to u nás vtedy stále nikto nerobil, bola u nás medzera na trhu. Peťo sa chytil, Jana súhlasila s prácou kameramanky a editorky videí a po polročnej príprave, v júni 2013 sme natočili naše prvé a zatiaľ najúspešnejšie video “50 zlých baliacich hlášok“. K vzniku tohto projektu nás viedlo najmä to, že sme vedeli, že v tom môžeme byť dobrí, pretože nepoznáme veľa ľudí, ktorí by trpeli takou absenciou sociálneho strachu ako my.

Ktoré video považujete za svoj najväčší úspech?

Shy Chickens: To je ťažká otázka. Objektívne sú najúspešnejšie asi spomínané zlé baliace hlášky, pretože majú najviac pozretí (takmer 400000), boli zdieľané takmer v každom slovenskom internetovom médiu, dokonca sa dostali do vysielania Fun rádia. Sme však veľmi hrdí aj na videá Opitý Santa a Pozeranie na nič, pretože ich odkúpila jedna kanadská zábavná stránka a distribuovala ich na svetové weby typu yahoo.com. Pozeranie na nič (Staring at nothing) je Peťova srdcovka, to je tak originálna a jednoduchá nachytávka asi 100 ľudí, až je to neuveriteľné. Článok o tomto videu sa stal najčítanejším článkom týždňa v Novom Čase. Za zmienku určite stojí aj video Avivážový samovrah, o ktoré prejavil záujem najväčší hip-hopový kanál na Slovensku, a ktoré sa dostalo do vysielania Televíznych novín na Markíze.

Máte nejaký zahraničný alebo slovenský vzor?

Shy Chickens: Zahraniční YouTuberi sú nám veľkou inšpiráciou, už pred vznikom Shy Chickens sme pravidelne sledovali kanály ako VitalyzdTv, RomanAtwood alebo LAHWF a chceli sme niektoré ich veci skúsiť na Slovákoch. Na Slovensku, pokiaľ vieme, pranky stále okrem nás nikto vo vlkej miere netočí, takže je problém hľadať inšpiráciu doma.

Čo je vašom motiváciou pri vymýšľaní a nakrúcaní videí?

Shy Chickens: Motivujú nás určite naši fanúšikovia, a ich pozitívne komentáre. Vždy keď si prečítame, že sme pre niekoho “najlepší youtuberi“ alebo “to, čo na československom internete chýbalo“, tak nás to veľmi zahreje pri srdiečku a povieme si, že to asi má zmysel a robíme to dobre. Pôvodnou motiváciou boli sčasti aj peniaze, ale zatiaľ sme za jeden a pol roka natáčania ešte ani nesplatili náklady, takže o tom sa ani nemusíme baviť :-D

sch3

Stretli ste aj s kritikou? Ako ju beriete?

Shy Chickens: Sme na Slovensku, takže sme vedeli, že bude aj kritika. Československý YouTube je v tomto špecifický a úplne odlišný od iných krajín. Vždy keď sa tu niekomu začne dariť, tak naňho začne pár internetových anonymných hrdinov kydať a samozrejme sme si to zažili. Keďže však v takejto kritike bolo väčšinou niekoľko gramatických chýb, tak sme to brali skôr s humorom a nijak nás to neovplyvnilo. Výnimkou je konštruktívna kritika, ktorú si vždy zoberieme k srdcu a snažíme sa na jej základe zlepšiť.

Môžete našim čitateľom povedať, čo chystáte natáčať najbližšie? Na čo sa môžeme tešiť?

Shy Chickens: V najbližšej dobe pravdepodobne príde menší odklon od typických nachytávok, pretože sú mimoriadne časovo náročné a majú na rozdiel od iných videí klesajúcu tendenciu zhliadnutí. Všimli sme si, že ľudia majú radi náš surovejší humor, a tak sa ho snažíme komponovať do rôznych iných formátov. Môžeme prezradiť, že sa teraz ideme viac zamerať na videá s dievčatami, teda návrat ku koreňom. Nebude to však výhradne o tom, fanúšikovia sa môžu tešiť aj na rôznorodejší obsah.

Ako reagujú na vaše videá vaši priatelia či rodina?

Shy Chickens: Určite pozitívne. Snažíme sa to robiť tak, aby sme sa nemuseli hanbiť za náš obsah pred kamarátmi, nepretvarujeme sa pred kamerou, sme to proste my (čo sa nedá povedať o 90% CZ/SK scény). Nevydávame videá len preto, aby sme niečo vydali, bez ohľadu na to, či je obsah úplná sračka alebo nie, len pre to, aby sme mali zhliadnutia. Našim rodičom sa niektoré videá takisto páčia, čo môže byť trochu prekvapivé.

sch4

Zažili ste pri nakrúcaní nejakú zaujímavú či vtipnú historku? :-)

Shy Chickens: Historku o tom, ako nám električka takmer zrazila živú sliepku sme už všade písali, tak dáme niečo z iného súdka. Možno to čitateľom vtipné nepríde, ale vzhľadom na náš zvrátený humor dodnes radi spomíname ako sme pri natáčaní pranku s názvom Avivážový vystrašili jedno dievča. Predstierali sme, že sme spustnutí mladíci (všetci pripomínajúci skôr bezdomovcov), ktorých omrzel život a po krátkej depresívnej diskusii s našou obeťou sme pred ňou začali piť falošnú aviváž. Toto video sme natáčali s menšou pomocou a vystupovali sme v ňom striedavo až štyria. Jeden z nás si vyhliadol mladú babu a išiel si za ňou sadnúť na lavičku. Po tom, čo sa jej spýtal, či “má život zmysel“ sa ho zľakla a začala hneď bežať preč. My sme jej chceli povedať, že je to len skrytá kamera a traja sme sa za ňou v tom momente rozbehli, vyzerajúc ako úplní bezdomovci, takže to vyzeralo ako by ju chcelo uniesť stádo smradľavých bezdomovcov, ktorí sa ju snažili chytiť v parku. Dievča nahodilo taký šprint, že sme ju najprv ani nestihli dobehnúť, tak bola vyľakaná, ale nakoniec všetko dobre dopadlo.

A na záver, čo by ste odkázali našim čitateľom?

Shy Chickens: Všetkým čitateľom odkazujeme, aby nebrali život tak vážne, pretože s úsmevom a nadhľadom to ide ľahšie. A hlavne, nech nie sú hanblivé sliepky a idú si za svojimi cieľmi. *acute*

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor petraDátum 29. januára 2015Zdroj Petra Struková, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., Archív Shy Chickens
reklama:
reklama:
reklama: