Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Youtuberka Evslok: Rada tvorím videá s pridanou hodnotou!

Horizon33_2017 10 19_12 38 29.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Keď si prečítate rozhovor s touto sympatickou youtuberkou, už nebudete pochybovať o tom, že sa niečo nedá. Miluje kávu, cestovanie, skúsenosti, ktoré ju posúvajú dopredu. Aj preto jej záleží na tvorbe videí a na tom, aby sa z nich jej odberatelia a fanúšikovia niečo naučili. Ručíme vám, že po prečítaní tohto rozhovoru s Evkou Lokajovou alias Evslok budete bohatší o jeden úsmev a odhodlanie zvládnuť čokoľvek.

Na Youtube nie si už žiadny nováčik, a každý, kto ťa pozná, vie, čo si na tvojom kanále nájde. Móda, životný štýl, cestovanie, tipy, triky. Ktorý obsah tvoríš najradšej, a čo pre teba znamená byť youtuberkou?

Dobrá otázka! Najradšej tvorím tie videá, ktoré môjmu publiku niečo dajú, či ich už naučia, dajú nejaké super tipy, ktoré doteraz nepoznali alebo sú to inšpiratívne videá. Jednoducho rada tvorím videá, ktoré majú nejakú pridanú hodnotu.

Jeden z outfitov.jpg
Foto: www.imgur.com

Vrátila si sa z USA, a neváhala si o tejto akcii natočiť aj nejaké vlogy. Bola si tam dokonca už dva razy. Čo najcennejšie si si odtiaľ odniesla a čo ti pobyt tam priniesol?

Prinieslo mi to niekoľko preplakaných a bolestivých dní, no zároveň kopu krásnych zážitkov, ľudí a skúseností. Popravde mi chýbajú tie bezstarostné dni, americká sloboda, cestovanie a kamaráti. Život nám nedá to, čo si pýtame. Dá nám ľudí, situácie a zážitky, ktoré nám pomôžu rozvíjať to, čo sme si zažiadali (aká irónia, že niekedy úplne inak ako si predstavujeme, však?). Amerika mi otvorila oči, srdce a vďaka tomu som tým, kým som dnes – šťastnejšia, otvorenejšia a odvážnejšia. Naučila som sa, že keď niečo chcem, musím o to bojovať, až dokým to nedostanem. Odhodila som všetky predsudky a hlavne – dospela som.

Kavickarka telom aj dusou.jpg
www.instagram.com

Tvoj kanál žije aj Slovenskom. O čom sú videá Objav Slovensko a v ktorých mestách si sa cítila najlepšie?

Objav Slovensko je sériou videí, ktorá mi je srdcu blízka. Cestovanie milujem a – doma je jednoducho doma. Aj touto cestou chcem poukázať na to, že na Slovensku sú nádherné miesta, kam človek môže zájsť. V týchto videách zdieľam moje tipy na miesta, reštaurácie a kaviarne v danom meste. A kde som sa cítila najlepšie? Je to moja domovina, čiže ozaj – v každom meste.

Nie je ti cudzia ani výroba rôznych vecí, darčekov či doplnkov. Sú DIY videá ešte žiadané? Čo zo svojich výrobkov používaš, a čo z nich najviac oslovilo tvojich fanúšikov?

DIY sú veľmi žiadané videá, no ja som od nich už upustila. Celý ten proces natáčania DIY je veľmi náročný, nie vždy všetko vyjde tak ako by malo – niektoré DIY videá som napríklad nemohla ani použiť, lebo to celé bolo nemotorné. Z času na čas si ešte niečo vyrobím – predovšetkým je to nejaká bižutéria ako náramok, náhrdelník či náušnice.

Objav slovensko.jpg
www.instagram.com

Blízke ti je aj varenie, či príprava jedla. Na tvojom zozname videí sú teda aj tipy na raňajky, desiate, či rôzne sezónne recepty. Snažíš sa žiť zdravo, alebo ti nevadí občas zhrešiť nejakou sladkosťou či hamburgerom? Podelila by si sa s nami o tvoje celodenné menu?

Snažím sa stravovať zdravo, ale niekedy zhreším, no veľmi to neberiem ako zhrešenie. Pokiaľ je to z času na čas, tak je to skôr také malé potešenie. Jedlo by sa malo predsa užívať a mali by sme si ho vychutnávať, nie sa kvôli tomu stresovať. A hlavne, každý sám vie, čo mu robí dobre a čo nie. Také hamburgery vôbec nejedávam, keď už, tak iba domáce a bez mäsa. Moje raňajky pozostávajú z ovsenej kaše na rôzne spôsoby s ovocím, orieškami alebo bielym jogurtom. Možností je v tomto ozaj mnoho. Na obed mávam kuracie mäso s ryžou a zeleninou alebo bataty, cestoviny či rôzne iné pokrmy. V závislosti od času a možností si poobede dávam nejakú tú tyčinku, oriešky a ovocie. Na večeru volím šalát, vajíčka, tuniaka alebo niečo tomu podobné.

Poďme k tvojim outfit videám. Čo je tvojou inšpiráciou pri ich tvorení? Máš veľa oblečenia, alebo preferuješ skôr prázdnejšiu skriňu s kombinovateľnými kúskami?

Preferujem menej konzumný spôsob života – čiže prázdnejšiu skriňu s kombinovateľnými kúskami (alebo lepšie povedané, také množstvo oblečenia, ktoré dokážem zmestiť do jedného kufra). Pri outfitových videách inšpiráciu rozhodne netreba. Všetky tieto outfity sú ukážkou mňa – to, čo rada nosím a ako to kombinujem.

Ako sa začala tvoja cesta k točeniu videí, a pamätáš si ešte na svoje prvé video?

Na prvé video nezabudnem. Išlo o nákupy za mesiac júl, bolo to úplne neprofesionálne, zle zostrihané, tuším som nemala ani zaostrený obraz, no čo si budeme klamať. Bola to totálna katastrofa. Ale myslím, že toto všetko mi ukázalo cestu, ktorou sa chcem posúvať dopredu, čo sa mojej tvorby týka. A hoci som začínala s „beauty“ videami, tak momentálne sa u mňa nachádzajú naozaj ojedinele.

V amerike 2.jpg
www.instagram.com

Momentálne študuješ, vieš si predstaviť, čo budeš robiť po skončení školy, prípadne, kde sa vidíš o 10 rokov?

Ak mám pravdu povedať, tak túto otázku nemám rada. 10 rokov je veľmi dlhá doba a človek naozaj nikdy nevie, čo sa môže udiať zajtra a ako mu to môže rozhádzať celý život. Nemám úplnú predstavu ako niektorí ľudia, ktorí vedia už od malička, čo chcú robiť. Verím ale, že čoskoro nájdem tú svoju cestu, ktorá bude pre mňa najvhodnejšia. Samozrejme isté predstavy mám a dúfam, že vyjdú tak, ako chcem. No predovšetkým však dúfam, že o 10 rokov budem niekde spokojná, v zdraví a šťastí.

Sleduješ slovenských a zahraničných youtuberov? Máš nejakého obľúbeného? Čo ti chýba na slovenskej Youtube scéne?

Popravde na to už nemám toľko času, resp. nechcem strácať toľko času sledovaním videí. Youtube sledujem už málo. Zo slovenskej youtube scény si nikdy nenechám ujsť Sajfove vlogy, či videá od PPPeter. Zo zahraničných sledujem rôzne travel videá, talky či outfity.

Čo robí Evka vtedy, keď netočí videá?

Pravdepodobne sedím niekde na káve. Závisí to od toho, kde sa práve nachádzam, no predpokladám, že trávim čas s kamarátmi, kávičkujem, objavujem nové miesta, či už doma alebo v zahraničí. Rada čítam, počúvam hudbu alebo sa vzdelávam prostredníctvom internetu.

V amerike.jpg
www.instagram.com

Máš nejaké motto?

Tých je kopu! Napríklad tak „Life is about balance. Be kind, but don’t let people abuse you. Trust, but don’t be deceived. Be content, but never stop improving yourself.“

Na aké videá sa môžeme tešiť počas nasledujúcej jesene a zimy?

Keďže sa momentálne nachádzam v Lisabone na výmennom pobyte v rámci programu Erasmus+, tak plánujem mnoho videí priamo odtiaľto. Predovšetkým nejaké cestovateľské, či už tipy a triky týkajúce sa cestovania alebo objavovania zákutí v Portugalsku. Úplne to tu milujem! Čiže nápadov na videí je plná hlava, už ich len premeniť na skutočné.

Za pocitacom.jpg
www.instagram.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor StankaDátum 19. októbra 2017Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: