Zábery, ako z hororu! Okoloidúci aj policajti zachránili ženu pred smrťou

Zdieľať
Kolaz najky pomoc zachrana zvolen.jpg
Foto: Mestská polícia Zvolen

V dramatickej situácii na moste vo Zvolene zasiahol hrdinský zásah polície. Žena sa pokúsila skočiť pod vlak, ale zvolenskí mestskí policajti prišli na miesto a zachránili jej život. Čo sa stalo v osudnom okamihu?

Ženu, ktorá chcela v nedeľu 17. septembra popoludní skočiť pod vlak, na moste vo Zvolene chytil okoloidúci. Po chvíli ju však už nevládal udržať. Ako informoval hovorca mesta Martin Svatuška, v tom čase zasiahli zvolenskí mestskí policajti Martin Jaso a Ján Kalman, ktorí na miesto prišli na základe hlásenia.

O 16:55 sme prijali hlásenie, že na moste ponad železničnú trať na Dobronivskej ceste sa nachádza žena, ktorá z neho chce skočiť. Okamžite sme na miesto vyslali hliadku, ktorej členovia mali preveriť hlásenie a v prípade potreby podať pomocnú ruku,“ hovorí náčelník mestskej polície Jozef Záchenský. Úlohu splnili policajti doslova. Zachytili ženu a pomohli aj vysilenému mužovi, ktorý by ju viac neudržal.

Už keď sme sa blížili k miestu, bolo nám jasné, že situácia je vážna. Žena stála na vonkajšej strane mosta a držal ju okoloidúci. Napätie ešte viac vzrástlo, keď žena spozorovala prichádzajúci vlak. Kričala, že už ide jej vlak a bola odhodlaná skočiť. Ak by sa jej podarilo vytrhnúť sa nám z rúk, je veľmi pravdepodobné, že by svoju hrozbu naplnila,“ popisuje situáciu Jaso.

Našťastie sa nám ju podarilo udržať a následne dostať ponad zábradlie späť na bezpečnú stranu mosta. Ďakujeme aj kolegyni zo štátnej polície, ktorá nám v tom pomohla. Na moste sme potom rozrušenú ženu upokojovali až do príchodu zdravotníckych záchranárov, ktorých sme privolali,“ dodáva Kalman.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom