Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zachytili ste aj vy nahrávku o tom, ako policajti berú mladíkov na vojnu? TAKTO je to v skutočnosti!

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 21. februára (SITA) – Na internete sa šíri zvuková nahrávka o tom, že policajti berú mladíkov na vojnu. Upozornila na to polícia vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti. Podľa autorky nahrávky policajná hliadka zastavila 18-ročného mladíka, ktorý sa dal pred ňou na útek, lebo policajti ho chceli zobrať na vojnu. Policajti sa touto nahrávkou zaoberajú a skúmajú, či došlo k spáchaniu trestného činu.

Polícia zdôraznila, že žiadna mobilizácia či povolávanie ľudí do vojny sa nekoná. Predpokladajú však, že hoaxy na tému povolávanie na vojnu sa budú objavovať čoraz častejšie. „Ako vidíte, scenár je vždy rovnaký a dezinformátori sú v tomto naozaj čitateľní. Príde nová téma, niektorí dostanú z nej strach, začnú šíriť čokoľvek a svojím strachom a vierou v bludy napádajú ďalších, keď im toto zverejňujú alebo preposielajú,“ poznamenali policajti.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 21. februára 2022
reklama:
reklama:
reklama: