Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhadná choroba napáda mozog. Ide o patogén znovu uvoľnený z laboratória

mozog
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
mozog www.freepik.com
reklama:
reklama:

Záhadná choroba napáda mozog. Lekári už zaznamenali niekoľko desiatok prípadov ochorenia, ktoré na Zemi doteraz nebolo vidieť. Zdravotníci sa to snažili dlho tajiť, ale nakoniec vec vyšla najavo. Tento príbeh pripomína pôvod epidémie COVID-19.

Čelíme ďalšej pandémii?

Potom, čo austrálska novinárka Sharri Marksonová v septembri 2019 dokázala, že koronavírus unikol z laboratória vo Wu-chane, nepochybujeme o tom, že by k podobným situáciám mohlo dôjsť aj v budúcnosti. Súčasná epidémia COVID-19 je len náhradou toho, čo sa môže ľudstvu stať. Veľmi znepokojujúce správy z Kanady naznačujú, že čoskoro môžeme čeliť novej hrozbe. V New Brunswicku bolo potvrdených niekoľko desiatok prípadov ochorenia mozgu, predtým neznámeho vo svete medicíny. Kanadskí zdravotníci sa dlho vyhýbali informovaniu sveta o syndróme nebezpečnej choroby. Nakoniec však museli odhaliť pravdu.

Tento rok v marci zverejnili informácie o chorobe, ktorá zaútočila na mozgy pacientov. Teraz sa ukazuje, že veľké množstvo pacientov je už mŕtvych. Express UK uvádza, že k dnešnému dňu kanadskí lekári nahlásili 48 prípadov neznámeho stavu mozgu. Hlavnými príznakmi smrteľnej choroby sú strata pamäti, svalová atrofia a halucinácie. Je zaujímavé, že mnoho pacientov uviedlo, že počas svojich zrakových halucinácií videli mŕtvych.

Ako choroba postupovala, bola u infikovaných pozorovaná rastúca úzkosť, závraty, bolesti a problémy s pohyblivosťou. Kanadskí lekári pripustili, že 6 zo 48 pacientov zomrelo. Vek obetí sa veľmi líšil. Mŕtvym bolo medzi 18 a 85 rokmi. To môže naznačovať, že choroba postihuje ľudí bez ohľadu na ich celkový zdravotný stav. Lekári sa snažia zistiť, čo je príčinou ochorenia a odkiaľ pochádza.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 20. mája 2022
reklama:
reklama:
reklama: