Záhadné telefonáty zo záhrobia! Volali im naozaj mŕtvi?

Zdieľať
ThinkstockPhotos-475201001
Ilustračné Thinkstockphotos

Niekedy sa stáva, že námet na horor alebo thriller je na míle vzdialený realite. Niekedy to však je naopak a či sa nám tomu chce veriť alebo nie, mnohé neuveriteľné príbehy z hororov majú svoje korene v skutočnom živote…

Jedným z takýchto prípadov sú aj takzvané telefonáty od mŕtvych. Ako to pri takýchto nadprirodzených záležitostiach býva, nie je možné s určitosťou dokázať to, že sa naozaj stali. Avšak dnes má už skoro každý možnosť vidieť číslo volajúceho, takže je to o to strašidelnejšie. Telefonáty od tých, ktorí zomreli, prijali už viacerí ľudia. Zvyčajne sú to telefonáty od ich nedávno zosnulých príbuzných alebo veľmi blízkych ľudí.

Niektorí z ľudí, ktorí majú takúto skúsenosť, hovoria, že počuli iba ticho, iní zas počuli v telefóne podivné zvuky či hlasy a dokonca aj normálne vety. Veľmi často sa z telefónu opakovane ozýva „Je tu zima.“ alebo „Je tu hrozná tma“. Spojenie je zvyčajne veľmi slabé a vypádava.

Telo našli, telefón nie

Jedným zo známych prípadov volania zo záhrobia je ten, ktorý sa odohral po vlakovej havárii v San Fernando Valley. Pri nešťastí zomrelo 25 ľudí a medzi obeťami bol aj 49-ročný Charles Peck. Jeho telo záchranári hľadali niekoľko hodín. Kým ho našli, z jeho telefónu odišlo za 11 hodín 35 hovorov. Všetky smerovali k jeho snúbenici. Po dvanástich hodinách jeho telo objavili. Zistilo sa, že muž zomrel okamžite po náraze, takže nebolo možné, aby prežil 11 hodín a volal svojej snúbenici. Tá povedala, že vždy, keď zdvihla, počula len ticho. Vďaka týmto telefonátom sa podarilo vypátrať jeho telo – že by jeho duch chcel, aby bolo telo pochované k večnému odpočinku? Zvláštosťou je, že hoci telo záchranári našli, samotný telefón zostal stratený.

Tento jav je asi nemožné logicky vysvetliť. Možno nám chcú duše mŕtvych ešte niečo dôležité odkázať, možno im len na druhej strane chýbame. Pravdou však je, že takéto telefonáty nie sú vo svete výnimočné…

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom