Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zajtra sa otvoria obchody. Úrad verejného zdravotníctva má pre ľudí niekoľko odporúčaní

Deje_sa_.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 9. decembra (SITA) – Od piatku sa opäť otvoria prevádzky, no Úrad verejného zdravotníctva (ÚVZ) vyzýva ľudí k obozretnosti. Mali by sa zamyslieť nad každou osobnou návštevou povolenej prevádzky. Mali by zvážiť, či sa napríklad tovar nedá z uvedenej predajne objednať online, alebo či sa nedá zvoliť čas, kedy je v prevádzkach obchodu a služieb menej ľudí. Informovala o tom hovorkyňa ÚVZ Daša Račková.

Vyhláška k činnosti prevádzok je účinná od 10. decembra. Obchody, ktoré predávajú viac druhov sortimentu, môžu v režime základ predávať iba ten tovar, ktorý predávajú ostatné prevádzky s povoleným režimom základ. Len v režime OTP môžu fungovať hotely a podobné služby krátkodobého ubytovania, avšak iba v súvislosti s výkonom práce alebo za účelom návštevy zdravotníckeho zariadenia.

Len v režime OP môžu od 10. decembra fungovať za dodržania podmienok vo vyhláške prevádzky fitness, autoškoly, kaderníctva, holičstvá, prevádzky manikúr alebo pedikúr, lanovky, vleky. Ostatné prevádzky obchodu môžu byť od 10. decembra otvorené len v režime OP.

Len v režime OP môžu od 25. decembra fungovať hotely a podobné služby krátkodobého ubytovania, pričom pre svojich ubytovaných hostí môžu mať otvorené aj reštaurácie a wellness, ktoré sú ich súčasťou. Do hotelov a podobných ubytovacích zariadení musia mať osoby v režime OP navyše potrebný negatívny výsledok testu.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 9. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: