Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo majú niektoré kreslené postavičky biele rukavice?

1 26.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
reklama:
reklama:

Ak ste fanúšikom animovaných filmov, možno ste si všimli, že napríklad taký Mickey Mouse má na rukách biele rukavičky. Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo dali tvorcovia myši na ruky rukavice?

V úplne prvom animovanom filme, v ktorom sa objavil Mickey Mouse v roku 1928, mal slávny myšiak čierne ruky. Svoje ikonické  biele rukavice dostal až o rok neskôr.

pic.afisha.mail.ru

Dôvody, pre ktoré má nielen Mickey biele rukavice, sú tri. Prvým je šetrenie času. V časoch, keď sa postavičky kreslili ručne, by bolo mimoriadne časovo náročné kresliť myšie labky pre každý jeden záber. Na urýchlenie procesu začali kresliči postavičky kresliť s čo najmenším počtom detailom. Mali teda veľké hlavy, veľké oči a úzke dlhé končatiny bez prstov.

pic.afisha.mail.ru

Druhým dôvodom je vytvorenie kontrastu. Keďže boli kreslené filmy spočiatku len čierno-biele, často sa stávalo, že ruky zanikli, pretože telo postavičky bolo čierne. Biele rukavice pomohli zdôrazniť pohyb rúk postavičiek a ich gestá.

pic.afisha.mail.ru

A tretím dôvodom je poľudštenie kreslených postavičiek. Vo svojom životopise Walt Disney napísal: „Nechceli sme, aby mal Mickey Mouse ruky ako myš. Chceli sme, aby pôsobil ako človek. A tak sme mu dali rukavice.“

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 23. februára 2017Zdroj brightside.me © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: