Používate zastaralý prehliadač, stránka sa Vám nemusí zobraziť správne. Odporúčame stiahnuť nový prehliadač tu.

Zaujímavé zistenie psychológov! Ženy, ktoré obdivujú 50 odtieňov sivej, vraj majú psychické problémy!

Zdieľať
Horizon33_2014-8-28_11-53-16

Psychológovia z Michiganu zistili, že medzi fanúšičkami románu 50 odtieňov sivej (Fifty Shades of Grey) je častý výskyt psychicky nevyrovnaných a chorých žien. Informoval o tom portál psychologytoday.com.

Ako uvádza portál, psychológovia zistili, že viaceré čitateľky románu 50 odtieňov sivej trpia anorexiou, bulímiou alebo žijú s násilníkom či despotickým mužom.

Hlavnou postavou románu je totiž Christina Grey, ktorý sa vyznačuje prenasledovaním, spoločenskou izoláciou, sexuálnym násilím a zastrašovaním, ktoré je príznačné pre tyranov.

Hlavná hrdinka zase trpí stratou identity, strachom a pocitom bezmocnosti. Práve tieto pocity sú typické u žien, ktoré sú zneužívané, a tak je dosť možné, že viaceré čitateľky našli v hlavnej hrdinke kúsok samej seba.

Fifty Shades of Consumption
This product image released by Babeland shows a blindfold, a paddle and wrist and ankle restraints in red patent leather. Sales are roof-raising for Babeland since the surge in popularity from E L James' "Fifty Shades of Grey" book series. With three adult toy stores in New York, one in Seattle and a website, co-founder Claire Cavanah reports a 40 percent uptick in business overall, with eye-popping increases for bondage toys.(AP Photo/Babeland) SITA(AP

Psychológovia pred fenoménom pikantých románov plných násilia varujú, pretože podľa nich takáto tvorba podporuje násilie.Okrem toho odborníci uvádzajú, že narastá počet žien, u ktorých po prečítaní knihy prepukli problémy súvisiace s poruchou príjmu potravy.

Nuž, nevieme, či máme veriť všetkému, čo zistia americkí odborníci, ale na film sa celkom tešíme… Ty nie?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom