Psychológovia z Michiganu zistili, že medzi fanúšičkami románu 50 odtieňov sivej (Fifty Shades of Grey) je častý výskyt psychicky nevyrovnaných a chorých žien. Informoval o tom portál psychologytoday.com.

Ako uvádza portál, psychológovia zistili, že viaceré čitateľky románu 50 odtieňov sivej trpia anorexiou, bulímiou alebo žijú s násilníkom či despotickým mužom.

Hlavnou postavou románu je totiž Christina Grey, ktorý sa vyznačuje prenasledovaním, spoločenskou izoláciou, sexuálnym násilím a zastrašovaním, ktoré je príznačné pre tyranov.

Hlavná hrdinka zase trpí stratou identity, strachom a pocitom bezmocnosti. Práve tieto pocity sú typické u žien, ktoré sú zneužívané, a tak je dosť možné, že viaceré čitateľky našli v hlavnej hrdinke kúsok samej seba.

Fifty Shades of Consumption

Psychológovia pred fenoménom pikantých románov plných násilia varujú, pretože podľa nich takáto tvorba podporuje násilie. Okrem toho odborníci uvádzajú, že narastá počet žien, u ktorých po prečítaní knihy prepukli problémy súvisiace s poruchou príjmu potravy.

Nuž, nevieme, či máme veriť všetkému, čo zistia americkí odborníci, ale na film sa celkom tešíme… Ty nie?