Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zbabelé rozchody cez internet. Toto sú tie najnebezpečnejšie z nich

sociálne siete
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sociálne siete www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Sociálne siete vládnu svetu a ich vplyv sa odráža aj čo sa týka zoznamovania. V dnešnej dobe nie je nič výnimočné, že sa pár stretne práve na Facebooku, online zoznamke či na inej sieti. Bohužiaľ, rovnako ako v bežnom živote, aj vo virtuálnom prostredí dochádza k rozchodom, ktoré ubližujú. Týchto rozchodov je niekoľko typov a dokonca sú aj pomenované. Hovorí vám niečo benching, ghosting alebo pigging?

Benching

Ak budeme hovoriť o benchingu, jedná sa o stav, kedy si s niekým píšete, dokonca ste sa napríklad aj stretli, avšak tým to skončilo. Ide o taký poradovník, kedy s vami dotyčný komunikuje len preto, že ste jeho záloha, keby mu to nevyšlo s niekým iným. Nikto vám však nezaručuje to, že ste v tomto nezmyselnom poradovníku druhá, niekedy môžete byť aj piata či šiesta a o to predsa nikto nestojí, nemyslíte?

Ghosting

Názov ghosting vo svete internetu existuje už niekoľko rokov. Ako sám názov napovedá, jedná sa o to, že s vami dotyčný absolvuje niekoľko dokonca podarených schôdzok, avšak neskôr z neznámych dôvodov zmizne ako duch a vy o ňom nič neviete. Pre mužov je totiž niekedy zmiznúť ako para nad hrncom jednoduchšie, než vysvetľovať, že si našli niekoho iného.

Zombieing

Zombieing nadväzuje na ghosting. Keď s niekým randíte, on zrazu zmizne a potom sa znova objaví, je to ako zombie. Na tom by nebolo nič zvláštne, len je dobré si dať pozor na to, akým spôsobom vás znova vyhľadal. Či sa nejedná o Stalking či iné nevhodné správanie.

Haunting

Nasledujúce správanie je veľmi podobné zombieingu, avšak s tým rozdielom, že vás dotyčný nekontaktuje, ani sa s vami nesnaží stretnúť. Iba neustále sleduje vašu činnosť na sociálnych sieťach. Zo začiatku občas okomentuje vašu fotku, z čoho sa postupne stane rutina, ktorá vyzerá ako neškodná aktivita, avšak po pár podivných komentároch ide všetka sranda bokom.

Pigging

Tento typ je snáď tým najhorším, čo môžete zažiť a to nielen na internete. Ide v podstate o to, že si s vami muž začne len kvôli hlúpej stávke. Jednoducho sa s kamarátmi stavil, že vás dostane a možno o to vôbec ani nestál. Bohužiaľ vo väčšine prípadov bývajú obeťou mladé dievčatá, ktoré vybočujú z kolektívu, napríklad neatraktívne, s plnšími tvarmi alebo tie, ktoré sú terčom posmeškov. Následne tieto dievčatá dostanú falošný pocit, že sú milované, preto pre svojho „vyvoleného“ urobia takmer všetko, lenže keď dotyčný dostane to, čo chce, dostane sa im verejného výsmechu či iného poníženia.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 1. mája 2022
reklama:
reklama:
reklama: