Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zdražovanie sa dotkne aj niektorých potravín! TOTO mäso môže zdražieť až o 30 percent!

Potraviny.jpg
Ilustračné foto.| pixabay.com|
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 15. marca (SITA) – Ceny mäsa a mäsových výrobkov budú výrazne rásť. Zvyšovanie cien bravčového mäsa a mäsových výrobkov je reakciou výrobcov na zvyšujúce sa náklady vstupujúce do výroby. Informuje o tom Slovenský zväz spracovateľov mäsa v tlačovej správe.

„Výrazný nárast cien bravčového mäsa ako základnej suroviny, energií a pohonných hmôt sú spracovatelia mäsa nútení premietnuť aj do ich odberateľských cien. Očakávame preto, že navýšenie cien mäsa a mäsových výrobkov sa u výrobcov prejaví už od druhej polovice marca, a to približne na úrovni 25 až 30 percent, pričom predpokladáme, že navýšenie cien mäsa a mäsových výrobkov nemusí byť konečné,“ uviedla výkonná riaditeľka Slovenského zväzu spracovateľov mäsa Eva Forrai.

Segment reaguje na skokový nárast vyvolávacej ceny jatočne upravených tiel na nemeckej burze s bravčovým mäsom, kde bol zaznamenaný nárast ceny z 1,20 eur za kilogram v šiestom týždni na hodnotu 1,75 eur za kilogram v desiatom týždni. Nárast ceny predstavuje 45,83 percent v priebehu štyroch týždňov.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 15. marca 2022
reklama:
reklama:
reklama: