Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zeman vymenoval novú českú vládu okrem ministra poľnohospodárstva! Aký bol dôvod?

Zeman_milos.jpg
Foto: archívne, SITA/Jozef Jakubčo
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 17. decembra (SITA) – Český prezident Miloš Zeman na zámku v Lánoch vymenoval novú vládu premiéra Petra Fialu. Informuje o tom spravodajský portál TN.cz.

„Chcel by som vám zaželať, aby za vami zostalo niečo užitočné. Znie to síce samozrejme, ale samozrejmé to nie je. Poznáme udržovacie vlády, ktoré sa nikdy nezapíšu do dejín,“ povedal novému kabinetu Zeman po menovaní. Zároveň pripomenul, že pred novou vládou stojí príležitosť vysporiadať sa s pandémiou, energetickou krízou a rozpočtom a poprial jej, aby sa jej to podarilo.

Fiala sa po menovaní vyjadril, že nezačínajú v ľahkej situácii. „Veľa vecí v našej krajine je zanedbaných a čelíme obrovským problémom, či už je to covid, ceny energií, inflácia a všetko, čo ich sprevádza,“ povedal.

Nový premiér v priebehu piatka a soboty uvedie do úradov členov svojej vlády. Do funkcie nevymenujú len ministra poľnohospodárstva Zdeňka Nekulu, ktorý mal pozitívny test na COVID-19.

Ráno naposledy zasadla stará vláda Andreja Babiša. „Naša vláda pracovala až do posledného momentu. Zvolal som vládu, aby som poďakoval všetkým ministrom za spoluprácu. Chcem poďakovať všetkým ľuďom, ktorí nás zvolili do našich funkcií, robili sme maximum pre to, aby sme ich očakávania naplnili,“ povedal okrem iného Babiš neskôr na tlačovej konferencii.

Vláda, ktorú tvoria koalície SPOLU a PirSTAN, vznikla po voľbách do Poslaneckej snemovne z 8. a 9. októbra.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 17. decembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: