Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žena si z dovolenky v Chorvátsku doviezla škorpióna s mláďatami. Objavila ich v kufri pri vybaľovaní

škorpión
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
škorpión www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Vozíte si z letnej dovolenky suveníry? Svoje by o tom mohla rozprávať jedna Rakúšanka, ktorá si z dovolenky v Chorvátsku nevedomky priviezla domov veľmi nepríjemné prekvapenie. Pri vybaľovaní kufra totiž zistila, že sa jej do batožiny nasťahovala rodinka škorpiónov.

Žena z Natternbachu v Hornom Rakúsku si z dovolenky v Chorvátsku doviezla až 18 škorpiónov. Išlo pritom o matku a jej mláďatá, ktoré vystrašená žena objavila medzi plavkami a letnými šatami v jednej z batožiny, ktoré mala so sebou na letnej dovolenke pri chorvátskom Jadrane.

„Dnes popoludní nás kontaktovala pani z Natterbachu, pretože sa do jej batožiny pri spiatočnej ceste z Chorvátska uhniezdili čierni pasažieri. Presnejšie škorpión s mláďatami,” popísala na Facebooku neobvyklú udalosť rakúska veterinárna záchranná služba Tierhilfe Gusental.

Pracovníci tohto záchranného zvieracieho centra ďalej oznámili, že sa im škorpióny podarilo odchytiť. Nezabudli tiež pripojiť názornú fotku týchto zvieracích cestovateľov, ktorí boli vybavení nebezpečnými žihadlami.

Odchytení škorpióni sa aktuálne nachádzajú v útulku pre zvieratá v Linzi. Potom sa vydajú na spiatočnú cestu. „Akonáhle sa naskytne príležitosť, napríklad keď zamestnanec zvieracieho záchranného centra odíde na dovolenku do Chorvátska, vezmú ho so sebou a tam ho zase vypustia,“ prezradil v rozhovore jeden z pracovníkov Tierhilfe Gusental.

Podľa zvieracích záchranárov žena, ktorá objavila vo svojej batožine z dovolenky škorpióny, urobila správnu vec, keď sa obrátila na profesionálov. Odchyt škorpiónov bol podľa záchranárov naozaj nutný. Je dobre, že žena neprevzala iniciatívu a nevypustila škorpióny do voľnej prírody priamo v Rakúsku. Vzhľadom na súčasné teploty by sa totiž aj v tejto oblasti mohol škorpión dobre množiť.

Zamestnanci záchrannej zvieracej stanice ďalej podotkli, že bodnutie škorpióna by bolo pre ženu, ktorá ho našla v batožine, nebezpečné iba vtedy, keby naň bola alergická. Väčšina bodnutí škorpiónom je tak podľa zvieracích záchranárov porovnateľná skôr s bodnutím osou.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 12. augusta 2022
reklama:
reklama:
reklama: