Žiadajú Eštokove odstúpenie z ministerstva! Ešte tam nie je ani mesiac a už urobil poriadne prešľapy?!

Zdieľať
Najky titulka 28.jpg
Foto: SITA/Milan Illík

Podľa nadácie minister urobil viacero zásadných prešľapov, ktoré by v iných demokraticko-vyspelých krajinách mohli viesť k strate funkcie.

Nadácia Zastavme korupciu vyzýva ministra vnútra Matúša Šutaja Eštoka (Hlas-SD), aby nezopakoval tú istú chybu a radšej prehodnotil svoje ďalšie pôsobenie v čele rezortu vnútra. Podľa nadácie urobil minister od nástupu do funkcie viacero zásadných prešľapov, za ktoré by v iných, demokraticko-vyspelých krajinách, prišiel o funkciu.

Mestský súd Bratislava IV v stredu rozhodol, že do práce sa vracia aj vyšetrovateľ Štefan Mašín. Uviedol to na svojej sociálnej sieti Peter Kubina, advokát obvinených vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry okolo Jána Čurillu s tým, že nad ministrom vnútra Matúšom Šutajom Eštokom tak vyhrávajú 2:0.

Kubina na sociálnej sieti zverejnil aj celé znenie neodkladného opatrenia. Portál Aktuality.sk pripomenul, že po policajnom viceprezidentovi Brankovi Kiššovi má tak už aj ďalší vyšetrovateľ v rukách neodkladné opatrenie, že ho Šutaj Eštok odstavil neoprávnene, pretože Mašín má status chráneného oznamovateľa trestnej činnosti.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom