Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Žiadala od vás Slovenská pošta údaje o platobnej karte? Pozor, môže ísť o podvod!

SLOVENSKÁ POŠTA: Logo spoločnosti
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: archívne, SITA/Marko Erd
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 29. novembra (SITA) – Slovenská pošta, a. s., opäť upozorňuje na podvodníkov vystupujúcich v jej mene a žiadajúcich od ľudí údaje o platobných kartách. Vyzýva preto ľudí k ostražitosti, aby na podozrivé e-maily či SMS správy nereagovali. Ako Slovenská pošta v pondelok informovala, zaznamenala už približne tridsať rôznych typov podvodných e-mailov, ktoré sa tvária ako od pošty.

„Adresáta vyzývajú k úhrade platieb za doručenie zásielky, k zmene doručenia či uloženia zásielky, v ostatnom čase aj na zaplatenie colných poplatkov, možnosť vyhrať v súťaži hodnotné ceny či zapojiť sa do prieskumu a vyhrať finančnú hotovosť,“ uviedla hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková. Občania by si preto mali dôkladne preveriť, odkiaľ je e-mail zaslaný, pochybná adresa phishingových e-mailov totiž jasne napovedá, že ide o podvod.

Slovenská pošta zopakovala, že nikdy nežiada úhradu žiadnych poplatkov cez e-maily alebo SMS, a to ani za colné konanie či DPH. Klient za zásielku zaplatí buď pri objednávaní tovaru, alebo pri prevzatí zásielky na pošte, kuriérovi alebo v balíkovom boxe. Platbu colných poplatkov a dane z pridanej hodnoty uhradí tiež pri prevzatí zásielky.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 29. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: