Žirafa zomrela po tom, ako počas prevozu narazila do mosta!

Zdieľať
???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Samček žirafy sa narodil ešte 18. januára 2014 samici Tejle a samčekovi Jimmymu v bratislavskej zoologickej záhrade. Malý samček patrí k poddruhu žirafy - žirafa štíhla Rotschildova (Giraffa camelopardalis rothschildi), ktorý je druhým najviac ohrozeným poddruhom žirafy len s niekoľkými sto žijúcimi jedincami. Bratislava, 12. február 2014. Foto: SITA/ZOO Bratislava

Dve zvieratá chceli nákladným autom prepraviť na farmu, ktorá sa nachádza približne 160 kilometrov od Johannesburgu.

BRATISLAVA 1. augusta – Jedna z dvoch žiráf, ktoré prevážali cez juhoafrické mesto Johannesburg, zomrela po tom, ako hlavou narazila do mosta. Informovala o tom televízia BBC.

Zvieratá prepravovali nákladným autom a smerovali na farmu, ktorá sa nachádza približne 160 kilometrov od Johannesburgu. Jedna z nich podľa svedkov nehody vrazila hlavou do konštrukcie mosta a zranila sa. Náraz poškodil aj nákladiak, ktorý musel na opravu čakať niekoľko hodín. Na mieste tiež bolo množstvo krvi.

Ako uviedli ochranári z organizácie National Council of Societies for the Prevention of Cruelty to Animals (NSPCA), obe žirafy vzali k veterinárovi, jednej z nich však už pomôcť nedokázali. Rick Allen z NSPCA potvrdil, že zviera utrpelo zranenie hlavy, na určenie presnej príčiny smrti však museli vykonať pitvu.

Informácie pochádzajú z webstránky www.bbc.com.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom