Život v extréme. Pozrite si prvé zábery z dokumentu o Karlosovi Vémolovi

Zdieľať
Karlos_1.jpg
Foto: Bontonfilm

Dvojica režisérov Michal Samir a Šimon Šafránek momentálne dokončuje celovečerný dokumentárny film o jednom z fenoménov súčasnosti, Karlosovi Vémolovi. Film s príznačným názvom Karlos má ambíciu odhaliť, aký je Karlos Vémola mimo svetiel reflektorov. Podľa tvorcov nejde o obyčajný medailón, ťažiaci z Karlosovej súčasnej popularity, ale o filmový portrét osobnosti, ktorá zmenila popkultúrny život v Českej republike.

Michal Samir začal s Karlosom nakrúcať už pred viac ako desiatimi rokmi v Londýne. Teraz tvorcovia predstavujú prvé zábery. Film príde do kín v januári 2024.

TEASER TRAILER

Medzi najatraktívnejšie časti dokumentu by mali patriť unikátne zábery z Karlosovej minulosti, ktoré sú staré viac ako desať rokov a doteraz neboli nikde zverejnené. „Poznáme sa už dlho, intuitívne som Karlosa začal nakrúcať pred mnohými rokmi v Londýne. Takže ho nemáme natočeného ako celebritu, ale ako skutočného chlapca z Olomouca, ktorý sa pretĺka životom,“ hovorí režisér Michal Samir.

Keďže sa režisér pozná s Karlosom už takmer pätnásť rokov, ich vzťah umožnil tvorcom väčšiu otvorenosť, úprimnosť a možnosť odpovedať na otázky: Kto je to vlastne Karlos Vémola a odkiaľ sa vzal? Sám Karlos poskytol do filmu aj archív svojich súkromných fotografií.

Karlos_2.jpg
Foto: Bontonfilm

Zmiešané zápasy MMA sa pohybujú na pomedzí športu, zábavy a bulváru a práve Vémola je tým, kto pomáhal formovať tento fenomén u našich západných susedov.

Je to film o extrémnom človeku v extrémnej dobe,“ hovorí Michal Samir. „Karlosov život je fascinujúci, extrémny a úplne odlišný od toho, na čo sme zvyknutí. Náš dokument reflektuje Karlosa nielen ako bojovníka a hrdinu davov, ale aj ako otca, partnera, nežného milovníka zvierat a zároveň ako tvrdohlavého, hraničného človeka, ktorý od svojho okolia často žiada nemožné – prispôsobiť sa jeho životnému štýlu a tempu,“ dodáva režisér.

Karlos_lela.jpg
Foto: Bontonfilm

Vémolov život bol vždy plný priepastných protikladov a od detstva žil za hranou, či už v dobrom, alebo v zlom. Ako chlapec sa bil v uliciach Olomouca, po škole odišiel do Londýna, kde sa živil ako vyhadzovač, stal sa slávnym, išiel do väzenia, opäť sa stal slávnym, vypredal O2 arénu a stal sa celebritou.

Film je rovnako ako Karlosov život nebezpečnou jazdou, ktorá sa začína v olomouckých Hodolanoch, pokračuje cez kluby na londýnskej periférii a graduje na križovatke, na ktorej sa teraz Karlos ako človek a zápasník vo svojom veku ocitol,“ uzatvára Michal Samir.

Karlos_plagat_teaser_a3_sk.jpg
Foto: Bontonfilm

Producentmi dokumentu KarlosBontonfilm Studios, Silk Films a Barletta. Hlavným partnerom filmu je Oktagon.

Scenár a réžia: Michal Samir, Šimon Šafránek

Kamera: Martin Douba

Strih: Šimon Hájek

Producenti: Matěj Chlupáček, Martina Štrunc, Ondřej Kulhánek

Informačný servis

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom