Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zlozvyky, ktoré našim počítačom uberajú na životnosti

počítač
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
počítač www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Počítače, mobilné telefóny, tablety, slúchadlá. To všetko je pre nás už neoddeliteľnou súčasťou našich životov a s najväčšou pravdepodobnosťou by sme si ho už bez nich ani nedokázali predstaviť. Uľahčujú nám život v toľkých aspektoch, že už si to koľkokrát ani neuvedomujeme. Napríklad dokážete si predstaviť, že by ste zakaždým, keď chcete niekoho skontaktovať, museli napísať list a na odpoveď čakať napríklad týždeň? Ľudia si predtým nemohli len tak zapnúť Messenger, opýtať sa, či teda zajtrajší zraz platí a potom dostať počas minúty odpoveď.

To isté platí pri fotografovaní, zoznamovaní sa online, možnosť si v prípade neistoty o našej polohe zapnúť mapy, a podobne. Hoci sa však všetky tieto zariadenia zdajú až magické, majú svoje hranice, ktoré často na základe neopatrnosti prekračujeme. Treba si povedať, aké správanie im škodí, a na čom by sme mali zapracovať.

Čomu sa pri používaní počítačov vyhnúť?

Najviac chýb robíme z lenivosti, treba také odkladanie aktualizácií. Keďže sme aktuálne zaneprázdnení a pred nami nám na monitore vyskočí ponuka aktualizácie, odložíme ju na neskôr. Nikdy však nie je vhodná doba, takže ju neustále odkladáme a náš počítač tým trpí. Aktualizácie totiž napomáhajú k zvýšeniu jeho odolnosti, náprave chýb a k zlepšeniu kondície. Ďalším nešvárom je potom nedostatočná údržba systému. Za tie roky, čo ho používame, si posťahujeme mnoho rôznych aplikácií a programov, ktoré nám potom môžu aj samovoľne bežať na pozadí. Spomaľuje to štart počítača a uberá to jeho operačnú pamäť.

Nebuďte teda leniví a občas si svoj počítač trochu prejdite a premažte. A nakoniec si ešte povieme problematiku používania klávesnice namiesto taniera. Súčasná doba a jej neuveriteľný zhon nás mnohokrát núti si svoje jedlo zjesť pri počítači, čím však škodíme nielen počítaču, ale aj sebe. Klávesnica sa potom len tak hemží baktériami a my v dôsledku venovania sa tomu, čo máme na monitore, nevnímame, čo jeme.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 24. júna 2022
reklama:
reklama:
reklama: