Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zmeny v čiernych okresoch! Týkajú sa aj vás?

Covid.jpg
Foto: Grafika NAJKY.sk
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 9. novembra (SITA) – Očkovaní a tí, ktorí prekonali ochorenie COVID-19, budú môcť v čiernych okresoch navštevovať reštaurácie či ubytovacie zariadenia. Dohodla sa na tom koaličná rada. Ako ďalej na sociálnej sieti informoval premiér Eduard Heger, dodržiavanie opatrení sa však bude pravidelne kontrolovať. „Verím, že prevádzky budú rozumné a nebudú riskovať tvrdé sankcie pri obchádzaní povinností. To znamená, že nevpustia do interiérov nezaočkované osoby,“ uviedol Heger.

Vláda bude na svojom stredajšom rokovaní hlasovať aj o ďalších bodoch týkajúcich sa pandémie koronavírusu. Koaličná rada napríklad navrhuje, že ak sa osoba odmietne preukázať Covid preukazom a svojou totožnosťou, tak prevádzkovateľ či organizátor bude mať povinnosť odmietnuť jej vstup do prevádzky alebo na hromadné podujatie. Ak osoba poruší opatrenia vydané Úradom verejného zdravotníctva (ÚVZ), tak prevádzkovateľ, respektíve organizátor bude mať právo vykázať ju z priestoru alebo podujatia.

ÚVZ a polícia budú mať nové oprávnenia, a to na mieste udeliť blokovú pokutu alebo uzatvoriť podnik. Ak osoba urazí zdravotníkov alebo sfalšuje Covid preukaz, bloková pokuta sa zvýši na tisíc eur.

Zamestnávatelia budú môcť podľa rozhodnutia koaličnej rady vyžadovať od zamestnancov Covid preukaz. Nezaočkovaní zamestnanci prevádzok v čiernych okresoch, ktorí ochorenie neprekonali, budú môcť byť aj testovaní, avšak test im zabezpečí zamestnávateľ, a to minimálne dvakrát do týždňa na vlastné náklady.

„Pandemickú PN dáme na úroveň štandardnej PN. Povinné očkovanie pre vybrané skupiny zatiaľ nebudeme zavádzať. Viac informácií o tom, ako budú prebiehať kontroly a aké budú výšky sankcií, budeme komunikovať po vláde,“ uzavrel Heger.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 9. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: