Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Známa matka tvrdí, že deti dostanú všetky živiny, ktoré potrebujú, z vegánskej stravy

Befunky collage 30.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na známu mamičku sa vzniesla vlna kritiky po tom, ako povedala, že deťom stačí vegánska strava. Vraj z nej dostanú všetky živiny, ktoré potrebujú. Nie všetci sa však s jej tvrdením stotožňujú. 

Na Holly Willoughby, britskú televíznu moderátorku a modelku, sa nedávno vzniesla vlna kritiky, keď tvrdila, že deti môžu viesť dokonale zdravý život s úplne vegánskou stravou. Mnoho ľudí nesúhlasí s Holly, vrátane Britskej Národnej zdravotnej služby. Holly vôbec nie je odborníčkou na vegetariánstvo a vegánstvo, a v skutočnosti nie je ani ona sama vegánkou.

Holly je slávna televízna osobnosť a mama troch detí. V roku 2016 napísala „Truly Happy Baby“, praktickú príručku pre rodičov. Po úspešnej knihe sa rozhodla zverejniť „Truly Scrumptious Baby“, plán na kŕmenie a odstavenie detí. Táto kniha vyšla v septembri 2017.

A práve v druhom vydaní Holly tvrdí, že je možné, aby dieťa dostalo všetky živiny, ktoré potrebuje, z vegánskej a rastlinnej stravy. Toto tvrdenie spôsobilo naozaj veľký rozruch. Deti mladšie ako 6 mesiacov potrebujú materské alebo sušené mlieko na to, aby sa im darilo, ale potom už je na rodičoch, ako si naučia svoje deti na klasické jedlo. Aj keď je možné, že by boli deti zdravé pri rastlinnej strave, neodporúča sa.

Britská Národná zdravotná služba vysvetľuje: „Keď vaše dieťa rastie, existuje riziko, že vegetariánska alebo vegánska strava môže mať nízky obsah železa a energie a príliš vysoký obsah vlákniny. Malé deti potrebujú širokú škálu potravín na poskytnutie energie a vitamínov, ktoré potrebujú pre svoj rast.“

Child 559415_1280 850x564.jpg
pixabay.com

Hoci je možné vychovávať deti na vegánskej strave, nie je to jednoduché. Vyžaduje si to veľa plánovania a prípravy. Mnohí rodičia, ktorí sa snažia dať deťom rastlinnú stravu, to nerobia správne, čo môže viesť k podvýžive. Preto ľudia nesúhlasia s tým, čo tvrdí Holly. Deti by mali byť dostať všetky druhy potravín, aby získali všetky živiny, ktoré potrebujú. Čo si myslíte vy?

Book signing down at @tmliveevent #trulyhappybaby ??

A post shared by Holly Willoughby (@hollywilloughby) on

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 26. októbra 2017Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: