Zomrel jeden z najväčších dizajnérov sveta! Príčina smrti nie je zatiaľ známa!

Zdieľať
Karlie Kloss, Oscar de la Renta, Daria Strokous
FILE - In this Tuesday, Sept. 9, 2014, file photo, designer Oscar de la Renta takes a bow with models Karlie Kloss, left, and Daria Strokous, right, after his Spring 2015 collection is modeled during Fashion Week in New York. The designer de la Renta, a favorite of socialites and movie stars alike, has died. He was 82. (AP Photo/Diane Bondareff, File)

Módny svet je v smútku. Jeden z najväčších svetových dizajnérov,Oscar de la Renta, zomrel 20. októbra vo veku 82 rokov.

Podľa zahraničných médií zomrel v kruhu rodiny a priateľov vo svojom dome v Conntecticute. „I keď nám predstava života bez Oscara láme srdcia, on ostáva s nami. Oscarova ťažká práca, jeho inteligencia a láska k životu sú naďalej srdcom našej spoločnosti. Všetko, čo sme spravili a všetko, čo urobíme, bude nasledovať jeho hodnoty a ducha,“ uvádza sa vo vyhlásení, ktoré vydala jeho nevlastná dcéra s manželom.

Dizajnér Oscar de la Renta obliekal nie len hollywoodske hviezdy, ale aj bývalé americké prvé dámy. Aj Jackie Kennedy a Hillary Clinton patrili medzi jeho klientelu. Príčina smrti ešte nie je známa, no v roku 2006 mu diagnostikovali rakovinu.

Pozri si poslednú módnu šou tohto svetového návrhára!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom