Zomrel známy herec z Hornej Dolnej, posledné foto s manželkou

Zdieľať
Daniel Heriban
Daniel Heriban zomrel vo veku 43 rokov Foto: fb Dano Heriban

Vo veku 43 rokov zomrel známy herec a hudobník Daniel Heriban. Podľa informácií TV JOJ mal zomrieť vo svojom dome vo Svätom Jure po zdravotných komplikáciách. Herec sa údajne sťažoval na bolesti chrbta, deň pred tým mal byť s bolesťami dokonca v nemocnici. Privolaní záchranári mu už žiaľ nedokázali pomôcť, hercovi sa zastavilo srdce.

Daniel Heriban
Posledná foto zo soboty 20. mája. Daniel Heriban s manželkou Kamilou. Foto: fb Dano Heriban

Daniel Heriban sa narodil v Trnave a od roku 2014 bol členom Činohry SND. Spolupracoval s divadlami Aréna, Radošinským naivným divadlom, Divadlom GUnaGu, Divadlom a.ha., s Novou scénou, Mestským divadlom Žilina, Divadlom Ticho a spol. a BDNR Banská Bystrica.

Účinkoval taktiež v mnohých filmoch a seriáloch. Divákom najviac utkvel v pamäti ako Ďuro zo seriálu Horná Dolná. Bol tiež tvorcom filmovej, divadelnej a detskej hudby. V roku 2018 sa rozhodol vstúpiť i do sveta detských pesničiek, vydal svoj tretí sólový album Čosi úsmevné.

Autorsky sa podieľal na hudbe k projektom Príbeh ulice, Závisláci, Ginsberg v Bratislave, k filmu Čerešňový chlapec a ďalším. Okrem iného získal trikrát aj divadelné ocenenie Dosky. V rámci televízneho média získal titul OTO.

S manželkou Kamilou Heribanovou mal dvoch synov Viktora a Martina. Tretieho syna Thea mal ešte s bývalou manželkou. 

Daniel heriban
Daniel Heriban bol nominovaný za postavu mafiána Efendiho vo filme Únos na cenu Slnko v sieti 2017 Foto: fb Dano Heriban

ČINOHRA SND zverejnila na sociálnej sieti sústrastnú správu:

🖤Je nám veľmi ľúto, že náš kolega Dano Heriban odišiel príliš skoro.
Daniel Heriban prijal ponuku riaditeľa Romana Poláka a stal sa členom súboru Činohry SND v roku 2014. Zostal ním až do roku 2021. Počas siedmich sezón ukázal svoju hereckú variabilitu, schopnosť napojiť sa na poetiky rôznych režisérov širokej estetickej škály. Bol bravúrny autor hudby a sám do niekoľkých inscenácií hudbu skladal. Vedel zaujať svoje publikum rozvážnym humorom, ale aj tajomne a rafinovane výrazom nevinného mladého chlapca vyložiť postavu.
Správa o jeho náhlom odchode je šokom, zasiahla mnohých svojou nepripravenosťou a v ústrety nej prichádza pocit nespravodlivosti, absurdnosti a prázdna.
Česť jeho pamiatke! 🕊

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom