Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zoznam dosiahnutých titulov, ktoré študenti najviac ľutujú

študovanie
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
študovanie www.gettyimages.com
reklama:
reklama:

Na získanie akademického titulu sa dnes kladie väčší dôraz ako kedykoľvek predtým. Absolvovanie vysokej školy nie je naďalej raritou a bez dostatočnej praxe a skúseností sú nádeje na získanie dobrej pracovnej pozície mizivé. Väčšina vysokoškolákov spomína na svoje univerzitné roky s úsmevom, niektorí vám dokonca povedia, že išlo o zlatú éru ich života. Na rozdiel od strednej školy sa tu stretnete s väčšou voľnosťou, nehovoriac o fakte, že vďaka dosiahnutej dospelosti už môžete veľa vecí, ktoré by vám na stredoškolských akciách neprešli. Niektorí však po dokončení štúdia svoje rozhodnutie ľutujú. Nie z dôvodu, že by ich škola nebavila, ale pretože veľmi skoro zistia, že ľudia angažujúci sa v ich odbore nie sú dobre platení. Počas univerzitných rokov si túto realitu neuvedomujú a v moment, kedy nastúpia do práce, je už neskoro. Tu máme zoznam titulov, ktoré študenti ľutujú najviac.

Žurnalistika

Pokiaľ sa nerozhodnete pre pôsobenie v PR poli, kde písanie úzko súvisí s propagáciou a reklamou, nemáte nádejné vyhliadky na vysokú mzdu. Spravodajstvo je časovo aj psychicky náročné, a vzhľadom na to, že je ešte ku všetkému podplatené, privádza mnoho ľudí k pochybnostiam, či si zvolili správnu profesiu.

Sociológia

Spolu s ďalšími humanitnými vedami patrí sociológia k predovšetkým záujmovým odborom. Mnohí učenci zasvätia svojej profesii celý svoj život a disponujú neuveriteľnými znalosťami. Napriek ich kvalitám sa počas pôsobenia v akademickom poli s väčším obnosom peňazí nestretnú.

Vzdelávanie

Toto asi mnoho čitateľov neprekvapí, pretože o nedostatočnom plate učiteľov sa hovorí neustále. A vzhľadom na to, s akým zaobchádzaním sa od svojich žiakov, zamestnancov i rodičov stretávajú, sa nemôžeme čudovať ich pochybnostiam. Spolu s perfektnými znalosťami učiva svojho predmetu musí učiteľ preukázať schopnosť ich odovzdávať ďalej a to aj menej nadaným študentom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor frenkyDátum 8. decembra 2022
reklama:
reklama:
reklama: