Zoznam dosiahnutých titulov, ktoré študenti najviac ľutujú

Zdieľať
študovanie

Na získanie akademického titulu sa dnes kladie väčší dôraz ako kedykoľvek predtým. Absolvovanie vysokej školy nie je naďalej raritou a bez dostatočnej praxe a skúseností sú nádeje na získanie dobrej pracovnej pozície mizivé. Väčšina vysokoškolákov spomína na svoje univerzitné roky s úsmevom, niektorí vám dokonca povedia, že išlo o zlatú éru ich života. Na rozdiel od strednej školy sa tu stretnete s väčšou voľnosťou, nehovoriac o fakte, že vďaka dosiahnutej dospelosti už môžete veľa vecí, ktoré by vám na stredoškolských akciách neprešli. Niektorí však po dokončení štúdia svoje rozhodnutie ľutujú. Nie z dôvodu, že by ich škola nebavila, ale pretože veľmi skoro zistia, že ľudia angažujúci sa v ich odbore nie sú dobre platení. Počas univerzitných rokov si túto realitu neuvedomujú a v moment, kedy nastúpia do práce, je už neskoro. Tu máme zoznam titulov, ktoré študenti ľutujú najviac.

Žurnalistika

Pokiaľ sa nerozhodnete pre pôsobenie v PR poli, kde písanie úzko súvisí s propagáciou a reklamou, nemáte nádejné vyhliadky na vysokú mzdu. Spravodajstvo je časovo aj psychicky náročné, a vzhľadom na to, že je ešte ku všetkému podplatené, privádza mnoho ľudí k pochybnostiam, či si zvolili správnu profesiu.

Sociológia

Spolu s ďalšími humanitnými vedami patrí sociológia k predovšetkým záujmovým odborom. Mnohí učenci zasvätia svojej profesii celý svoj život a disponujú neuveriteľnými znalosťami. Napriek ich kvalitám sa počas pôsobenia v akademickom poli s väčším obnosom peňazí nestretnú.

Vzdelávanie

Toto asi mnoho čitateľov neprekvapí, pretože o nedostatočnom plate učiteľov sa hovorí neustále. A vzhľadom na to, s akým zaobchádzaním sa od svojich žiakov, zamestnancov i rodičov stretávajú, sa nemôžeme čudovať ich pochybnostiam. Spolu s perfektnými znalosťami učiva svojho predmetu musí učiteľ preukázať schopnosť ich odovzdávať ďalej a to aj menej nadaným študentom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom