Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zvrat v Kováčikovej kauze! Špecializovaný trestný súd spomína „známy“ paragraf 363

Dusan kovacik_sita.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: SITA
reklama:
reklama:

BRATISLAVA 9. novembra (SITA) – Špecializovaný trestný súd (ŠTS) odmietol obžalobu pre podozrenia z korupcie voči bývalému špeciálnemu prokurátorovi Dušanovi K. a bývalému príslušníkovi Slovenskej informačnej služby (SIS) Petrovi K., ktorý je známy pod prezývkou „Pán X“. Ako informuje spravodajský portál televízie Joj noviny.sk, sudca Michal Truban v 18-stranovom zdôvodnení vysvetľuje, prečo tak urobil. Poukazuje na procesné pochybenia a tiež na to, že v prípade oboch obvinených stále nie je rozhodnuté o postupe podľa známeho paragrafu 363 Trestného poriadku.

Sudca vrátil obžalobu späť špeciálnemu prokurátorovi, ktorý voči tomuto rozhodnutiu ešte môže podať sťažnosť. Bývalého člena SIS Petra K., ktorý je na úteku a v policajnom pátraní, obvinili z toho, že mal podplatiť Dušana K. sumou 50-tisíc eur, o čom vypovedal kajúcnik Bernard S.

„Boli to procesné pochybenia závažného charakteru, ktoré mali bezprostredný vplyv na výkon práva na obhajobu. Tam plynie lehota na rozhodnutie o návrhu podľa paragrafu 363, takže otázne teraz bude, akým spôsobom Generálna prokuratúra SR zareaguje na túto skutočnosť, že bola odmietnutá obžaloba,“ priblížil obhajca Kováčika Erik Magál.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor yamamiDátum 8. novembra 2021
reklama:
reklama:
reklama: