Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

1 zo 100 ľudí má nad uchom takúto dierku. Viete, prečo?

Ucho.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
instagram.sk
reklama:
reklama:

Aj ľudia skrývajú občas tajomstvá. Vedeli ste o tomto? 

Táto zaujímavosť sa týka predovšetkým ľudí vo Veľkej Británii, ale nie je vylúčené, že aj vy poznáte vo svojom okolí niekoho, koho sa to týka. Ide totiž o malú dierku nad uchom, ktorú má 1 zo 100 ľudí (v Británii) a ide o celkom normálny jav.

Ak vám napadlo, že ide o piercing, ste na omyle. Ľudia to nemajú totiž z vlastnej vôle, ale sa s tým už narodia. V niektorých častiach sveta sa vyskytuje dokonca častejšie (1 z 10 ľudí).

https://twitter.com/kiarasapinoso/status/418005876725669888/photo/1?ref_src=twsrc%5Etfw
twitter.com

Tieto dierky sa zvyčajne objavujú na mieste, kde sa ušná chrupavka pripája k tvári a môže vyzerať ako taká preliačina alebo jamka. Ide teda o ojedinelú infekciu, ktorá môže niekedy spôsobiť zdravotné komplikácie, ale našťastie, tie sú ľahko liečiteľné antibiotikami.

Podľa štúdie uverejnenej v US National Library of Medicine bola táto vrodená porucha prvýkrát zaznamenaná v roku 1864. Dierky sa objavujú počas raného vývoja plodu a sú dedičné.

O týchto jamkách ale kolujú dlhé roky rôzne teórie. Niektoré kultúry vytvorili mýty, okrem iného aj v Etiópii, kde je spomínané, že dierky udeľujú človeku bohatstvo. Business Insider zase uviedol, že evolučný biológ Neil Shubin sa domnieval, že by to mohol byť „evolučný pozostatok rybích žiabier“.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 21. novembra 2016Zdroj metro.co.uk © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: