10 desivých faktov o šialenom ústave Topeka State Hospital - 2. časť

Zdieľať
Topekastatehospitaltitulna2.jpg

Za stenami ústavu pre duševne chorých s názvom Topeka State Hospital sa odohrávali mnohé zverstvá a neprávosti, ktoré sa vymykajú zdravému rozumu. Ak si chcete prečítať pár slov o tomto hrôzostrašnom zariadení, jeho osude a prvých troch desivých faktoch, navštívte náš predošlý článok. Odkaz naň nájdete nižšie. V tomto článku vám totižto prinášame ďalšie tri desivé fakty o šialenom blázinci Topeka State Hospital, ktorý sa nachádzal v americkom štáte Kansas.

Zaobchádzanie ako so psami

Jeden zo svedkov zneužívania a týrania v štátnom ústave Topeka State Hospital písal o pacientovi menom Mr. Smith, niekdajšom bankárovi. Aj keď prehlásenie neobsahovalo dôvod, prečo bol Smith umiestnený do zariadenia pre duševne chorých, jeho liečba a postupy, s akými bolo s pacientom zaobchádzané, boli naozaj neprípustné.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/a/a9/Topeka_State_Hospital_%28front%29.jpg

Smith bol mnohokrát videný s putami na rukách. Jeho dozorca ho údajne často vodieval po budove a pozemku s lanom priviazaným o krk. Niekedy sa dozorca dokonca opil a Smitha zmlátil bez najmenšej ľútosti takmer do bezvedomia. Podľa slov svedka ho niekedy dokonca priväzoval k stromu a nechával ho tam niekoľko hodín.

Https://www.pexels.com/photo/brown rope tangled and formed into heart shape on brown wooden rail 113737/

V jeden deň ho dokonca videli, ako prehodil koniec lana ponad dvere a ťahal Smitha za krk hore, čím ho v podstate kruto škrtil, ako pri obesení. Údajne ako formu trestu.

Zakázané návštevy

Ľudí, ktorí boli poslaní do ústavu Topeka State Hospital, už častokrát vonkajší svet nikdy nevidel. Keď sa človek ocitol za múrmi blázinca, bolo jednoduché zabudnúť na príbuzných a nechcených partnerov.

Https://www.pexels.com/photo/adventure asylum corridor house 1055611/

Avšak aj návštevy tých, ktorí ešte boli milovaní, boli veľmi prísne obmedzené. Zo všetkých 29 oddelení ústavu, mali návštevníci povolený vstup len do štyroch. Rodičia mali v blázinci zakázané navštevovať svoje deti. Priatelia pacientov mali vstup na pozemok taktiež výhradne zakázaný s nulovým pravom na návštevu.

Https://pxhere.com/sk/photo/775637

Dr. Biddle, hlavný dohliadajúci na fungovanie ústavu Topeka State Hospital, tvrdil, že návštevy by narúšali pacientovu liečbu.

Uzamkli ich a všetko im vzali

V roku 1911 bolo oznámené, že sa likvidátor poistných zmlúv pozrel a preveril „finančný stav všetkých pacientov štátneho ústavu Topeka State Hospital a ich príbuzných, ktorý by mali financie podľa zákona poberať“. Topeka State Hospital chcela viac peňazí, než len tie, ktoré im boli pridelené od štátu. V skutočnosti sa ústav v tomto čase s rodinami už dávno súdil, pričom sa im aj podarilo vyhrať. Podľa vyhlásenia súdu sa mali o pacienta starať od prijatia do zariadenia až po jeho smrť.

Http://www.armyupress.army.mil/Journals/NCO Journal/Archives/2018/February/Funding Terrorism/

Topeka State Hospital chcela dosiahnuť niečo podobné, ako sa to podarilo v Ontáriu v Kanade, kde mal ústav pre duševne chorých povolené prevziať pacientov majetok a získavať všetky príspevky, potrebné na „starostlivosť“ o neho.

Https://www.flickr.com/photos/artwork_rebel/2547724595

Ďalšie desivé a neuveriteľné fakty o tomto zvrátenom ústave pre duševne chorých, s názvom Topeka State Hospital, vám už čoskoro prinesieme v nasledujúcom článku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom