Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 faktov o slávnych logách, o ktorých ste zrejme netušili

Mgm 1.jpg
12
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
imgur.com www.mgm.com
reklama:
reklama:

Každý deň sa stretávame s logami a značkami slávnych firiem. Málokedy však naozaj vieme, aký majú skutočne význam, resp. ako vôbec vznikli. Pozrite sa, čo symbolizuje týchto desať známych značiek.

1. Apple

Legenda hovorí, že logo spoločnosti Apple bolo venované Alanovi Turingovi, ktorý chcel svoj život ukončiť zahryznutím do otráveného jablka. V skutočnosti je to oveľa jednoduchšie. Návrhár Rob Janoff hovorí, že urobil uhryznuté jablko, aby ukázalo jeho rozmery, pretože celé jablko sa dá ľahko zameniť s akýmkoľvek iným okrúhlym ovocím.

Apple.jpg
www.google.sk

2. Ferrari

Mnohí si myslia, že logo Ferrari symbolizuje konskú silu, ale to nie je pravda. Enzo Ferrari vo svojej biografii spomína, že konská silueta bola pôvodne natretá na lietadle talianskeho elitného pilota Francesca Baraccu. Značku dostal Enzo od Francescovej matky po svojom víťazstve v pretekoch a neskôr sa stala známym symbolom.

Ferrari.jpg
en.wikipedia.org www.google.sk

3. Wikipedia

Nie je prekvapujúce, že symbol celosvetovej encyklopédie je Zem. Diely puzzle, z ktorých sa skladá, sú symbolom viacjazyčnosti, takže každý je označený písmenami rôznych jazykov. Spolu tvoria slovo „wikipedia“, zatiaľ čo chýbajúce kúsky naznačujú, že encyklopédia nie je dokončená a neustále sa aktualizuje.

Wikipedia.jpg
en.wikipedia.org

4. Android

Grafická dizajnérka Irina Bloková a jej tím dostali za úlohu vytvoriť logo, ktoré by zahŕňalo robota a malo by byť ľahko rozpoznateľné. Zdá sa, že ich inšpirácia pochádza zo symbolov, ktoré zvyčajne vidíme na dverách verejných toaliet.

Android.jpg
www.android.com

5. McDonald

V roku 1962 zamestnal McDonald’s psychológa Louisa Cheskina. Ten navrhol nahradiť logo Speedee Cook zlatými oblúkmi, ktoré by vytvorili „M.“ Jeho myšlienkou bolo, že takýto tvar sa podobá ženským prsiam, ktoré podvedome vyvolávajú chuť do jedla a pripomínajú ľuďom svoje šťastné detstvo.

Macdonald.jpg
twitter.com

6. Lacoste

V roku 1923 René Lacoste kráčal po ulici s kapitánom svojho tenisového tímu Alanom Mooreom, a v jednom z výkladov si všimol kožený kufor z krokodíla. Lacoste a Moore urobili stávku, že ak René vyhrá ďalšiu hru, Alan mu kúpi ten kufor. Lacoste nakoniec prehral. Jeden novinár však počul o tomto príbehu a napísal článok o tenistovi, ktorý prehral, ​​ale „bojoval ako krokodíl“. Takto získal Lacoste svoju prezývku a jeho spoločnosť neskôr získala znak tohto plaza.

Rene lacoste.jpg
en.wikipedia.org

7. BMW

Hovorí sa, že logo BMW symbolizuje vrtuľu lietadla a dokonca aj niektorí zamestnanci spoločnosti zdieľajú tento názor. Avšak, je to oveľa jednoduchšie. Modrá a biela farba boli vybrané preto, aby reprezentovali farby Bavorska.

Bmw.jpg
sk.pinterest.com

8. Pinterest

Ak sa dôkladne pozriete na prvú stránku Pinterestu, uvidíte, že sa podobá na špendlík, ktorý by sme mohli použiť na pripevnenie papierov alebo fotografií. Pinterest doslova „pripája“ obrázky na stenu, len to robí elektronicky.

Pinterest.jpg
www.google.sk

9. Starbucks

Málokto o tom vie, ale logo Starbucks je morská panna, ktorá drží dve z jej chvostových plutiev. Tento symbol bol inšpirovaný mýtom o rozprávkovej Melusine, morskej panne s 2 chvostami, ktorá sa vydala za smrteľníka. V roku 1971 bol celý obraz morskej panny viditeľný na kávových šálkach, ale neskôr bol „cenzúrovaný“.

Starbucks_logo_evolution.jpg
commons.wikimedia.org

10. Pepsi

Logo Pepsi je dosť jednoduché, ale stálo oveľa viac, ako si môžete predstaviť. Až 1 milión dolárov. Dizajnéri ho vyvinuli tak, aby bolo najharmonickejšie pre ľudské oko.

Pepsi.jpg
twitter.com

Bonus: Lev z loga Metro Goldwyn Mayer

Toto rozhodne nie je spôsob, ako spoločnosť Metro Goldwyn Mayer vytvorila svoje slávne logo leva. Pri pohľade na maskota MGM Studios od roku 1917 vie len málo ľudí, že na tento účel potrebovali až 7 rôznych levov. Boli správne vycvičené, aby poriadne revali. Pokiaľ ide o obrázok, je samozrejme falošný. Lev sa na ňom pripravuje na vyšetrenie MRI.

Mgm.jpg
imgur.com www.mgm.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 26. októbra 2017Zdroj brightside.me © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: