Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 miest, ktoré by ste nemali pri návšteve Bratislavy vynechať

Sni mka obrazovky 2018 09 03 oa11.36.05.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Bratislava, naše hlavné mesto, ponúka naozaj veľké množstvo zaujímavých a jedinečných miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Vybrali sme 10 pamiatok a miest, ktoré ju robia jedinečnou a obísť by ich bola veľká škoda.

Bratislavský hrad

Bratislavský hrad patrí medzi tie najväčšie dominanty nášho hlavného mesta, posledné roky prechádza výraznou rekonštrukciou, ktorá mu prospela. V dejinách Veľkej Moravy, Uhorska, Česko-Slovenska a moderného Slovenska predstavuje tento hrad významný pamätník spoločensko-historického vývoja v tejto oblasti.

Zrúcanina hradu Devín

Ide o zrúcaniny gotického, neskôr slohovo prestavovaného hradu, ktorý má jedny z najbohatších dejín spomedzi hradných sídel na Slovensku. S existenciou niekdajšieho hradiska sa spája už prítomnosť keltského a neskôr rímskeho etnika na území Slovenska. Vedeli ste o tom?

Most SNP

Most SNP je známy aj vďaka UFU, ktoré je jeho súčasťou a obľúbenou atrakciou domácich a zahraničných turistov. V roku 2001 bol tento most vyhlásený za stavbu storočia na Slovensku v kategórii mostné stavby.

Televízna veža na Kamzíku

Televízna veža na Kamzíku je televízna veža v Bratislave na vrchu Kamzík v Malých Karpatoch v oblasti nazývanej Koliba. Táto veža je najvyššou stavbou v Bratislave.

Slavín

Slavín je bratislavský pamätník sovietskych vojakov padlých počas druhej svetovej vojny na území západného Slovenska. Spolu s cintorínom padlých v prvej svetovej vojne v Petržalke predstavuje jediný vojenský cintorín v Bratislave.

Historická budova Slovenského národného divadla

Historická budova Slovenského národného divadla je novorenesančná budova na Hviezdoslavovom námestí a patrí k tým najkrajším budovám v meste.

Sad Janka Kráľa

Sad Janka Kráľa je najstarší verejný park v strednej Európe a jeden z najstarších stredoeurópskych parkov vôbec.

Danubiana

Danubiana Meulensteen Art Museum, alebo skrátene Danubiana, je múzeum moderného umenia nachádzajúce sa asi 15 km južne od Bratislavy blízko mestskej časti Čunovo.

Sandberg

Sandberg je významná paleontologická lokalita, nachádzajúca sa na území mestskej časti Devínska Nová Ves. Už ste toto miesto niekedy navštívili?

Železná studnička

Železná studnička je názov prímestskej rekreačno-oddychovej lokality v Bratislavskom lesnom parku. Ide o vyhľadávané miesto obyvateľov Bratislavy, ktorí si tam radi urobia prechádzku či piknik.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 3. septembra 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: