Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 otravných vecí vo filmoch, ktoré nezodpovedajú realite

The heat drsniacky youtube.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.youtube.com

Filmy by mali byť príjemným únikom z reality, ale niekedy sú ich verzie reality neuveriteľne zle podané. Určite aj vás vo filmoch občas niečo otravuje, niečo vám vyslovene kole oči a hovoríte si, ako to vôbec mohli natočiť?

Jedlo a spôsob, ako ho jedia

Všimli ste si, že vo väčšine filmov majú postavy na raňajky hotový bufet? Na stole sú vajíčka, palacinky, toasty, káva, čaj, džús a čokoľvek ďalšie vám napadne. Vždy však zjedia len pár hltov, kým musia zrazu odísť do práce.

Normálny pracovný život

Ak je aj záber do nejakej kancelárie, málokedy tam ľudia naozaj pracujú. Postavy vtipkujú, plánujú dať výpoveď, prípadne chcú postúpiť a plánujú, ako povýšenie dostať – nikto z nich ale nepracuje. Netýka sa to len filmov. V seriáli Priatelia ste postavy videli pracovať naozaj zriedka.

Reakcia na explózie

Často sa stáva, že postavy sa ani neotočia a odkráčajú z miesta bez toho, aby sa presvedčili, aké škody výbuch spôsobil. Napriek tomu, že by mala explózia vyvolať tlakovú vlnu, oni si často stoja bez pohnutia, akoby sa nič nestalo.

Vlasy v akčných filmoch

Každá žena chce mať dokonalý účes – používa lak, sponky, aby všetko držalo ako má. Perfektné vlasy majú aj ženské akčné hrdinky. Po boji ich účes vždy vyzerá dokonale.

Beh vo vysokých podpätkoch

Skúšali ste niekedy behať v podpätkoch? Nie, nie je to vôbec ľahké. Napriek tomu ženy vo filmoch vždy s kamennou tvárou zdolávajú vo vysokých podpätkoch každú situáciu. Samozrejme, s perfektným účesom.

Klimatizácia/vetracie otvory

Postava nemôže utiecť cez okno či dvere, použitie na to klimatizáciu. Tieto otvory majú väčšinou veľkosť, do ktorej by sa zmestilo tak batoľa a pod váhou dospelého človeka by sa rozpadli všetky plechové časti.

Programy v televízii

Postavy vo filmoch či seriáloch sledujú väčšinou správy. Samozrejme, že sa v nich hovorí o nejakej katastrofe, besniacom vrahovi či niečom podobnom.

New York

Veľa príbehov sa odohráva v New Yorku, nie však v tom skutočnom. V skutočnosti majú byty tak polovičnú veľkosť toho, čo je na televíznej obrazovke. Newyorčania so svojimi susedmi hovoria naozaj zriedka.

Objednávanie nápojov

Postava vojde do baru a objedná si pivo, barman sa bez toho, aby sa opýtal, aké konkrétne, zariadi a donesie jej to, čo chce. Dôvodom je to, že ak by boli použité značky pív, mohli by tvorcov spoločnosti zažalovať, prípadne si za to vypýtať veľké peniaze.

Škola

Učitelia si zvyčajne pripravia hodinu tak, aby stihli prebrať všetko potrebné. To len vo filmoch sa stáva, že uprostred prednášky sú prerušení zvončekom a za odchádzajúcimi študentami kričia, akú majú za úlohu.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 19. júna 2018Zdroj www.rd.com © Najky.sk