Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 prekvapivých účinkov snehu na zdravie, ktoré by vám zrejme ani nenapadli

Father and son (8 10) either side of snowman, side view
12
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com
reklama:
reklama:

Na sneh sa tešia najmä deti, ale má veľa prínosov aj pre nás dospelých. Pozrite sa, akých!

Vianoce sa blížia a čo by to boli za sviatky bez snehu. Už sme ich tak neraz zažili a je pravda, že Vianoce bez snehu, nie sú tie pravé a atmosféra nie je celkom podľa našich predstáv. Aj deti majú v tomto období dlhšie prázdniny a o to viac sa tešia, keď sa môžu vyšantiť vonku. Či už pri sánkovačke, lyžovačke, guľovačke alebo inak. Ale okrem zábavy nám sneh ponúka aj viacero zdravotných výhod, ktoré si ani neuvedomujeme. Pozrite sa, ktoré.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#snow/f=CPIHVX/p=2/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com

1. Cvičenie – Ak ste sa niekedy potulovali po snehu, viete, aké je to ťažké. Keď sa konečne dostanete kam chcete, vaše nohy vás zrejme bolia a takmer určite ste spotený pod všetkými tými vrstvami oblečenia. Je to aeróbne cvičenie, ktoré spôsobí búšenie srdca, a vy ani nemusíte chodiť do posilňovne. Takže myslite na to, ako vám príroda dáva voľný tréning. Len si dajte pozor v zasneženom počasí a vždy noste teplé oblečenie a nešmykľavé topánky.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#snow/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com

2. Spánok – Viac ako polovica Američanov hovorí, že nemajú pocit nedostatku spánku. Ten totiž môže vážne poškodiť naše zdravie a pohodu. Nie je nič lepšie ako sa pritúliť doma, zatiaľ čo vonku padá stále niekoľko centimetrov nového snehu. Budete vstávať s pocitom sviežosti a plný energie.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#snow and sleep/f=CPIHVX/p=5/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com and sleep/f=CPIHVX/p=5/s=DynamicRank

3. Čítanie – Ísť von a hrať sa v snehu nie je pre každého, ale to je v poriadku. Dobré je občas stráviť zasnežený deň aj s vašimi obľúbenými knihami. Bolo preukázané, že čítanie má rôzne druhy výhod pre mozog, ako je napríklad zlepšujúca pamäť a koncentrácia, a zvyšovanie kapacity učenia, takže deň strávený čítaním je skutočne skvelý pre vaše zdravie.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#snow and reading/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com and reading/f=CPIHVX/s=DynamicRank

4. Relax a zábava – Všetci potrebujeme pauzu a vieme, že to môže byť niekedy ťažké. Máme zodpovednosť platiť účty a také voľno v práci nám tomu nepomôže. Na druhej strane, keď nasneží, nechce sa nám robiť nič. To nás môže trochu spomaliť, ale dodá nám to potrebný odpočinok. A keď sa konečne vrátime do práce, sami zistíme, že sme viac produktívni.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#snow and relax/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com and relax/f=CPIHVX/s=DynamicRank

5. Jedlo – Keď sme na cestách, myslíme skôr na pohodlie, než výživu, a to môže viesť k mnohým zlým výberom potravín. Ak ste práve doma, je to skvelá príležitosť vyskúšať si niektoré zložité recepty, ktoré ste vždy chceli urobiť, ale nikdy ste nemali čas ich vyskúšať. Je to tiež ideálny čas dostať celú rodinu spolu okolo stola.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#snow and eating/f=CPIHVX/p=2/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com and eating/f=CPIHVX/p=2/s=DynamicRank

6. Rodina – Keď už hovoríme o rodine, je to naozaj dobrý pocit, vyraziť si s najbližšími čas od času. Vzhľadom k tomu, že takmer každý má rád sneh, všetci budú v dobrej nálade. Spoločne sa choďte sánkovať, postaviť snehuliaka alebo guľovať.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#snow /f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com /f=CPIHVX/s=DynamicRank

7. Sneh je zábava – Dokonca, aj keď zima nie je vaše obľúbené ročné obdobie, musíte uznať, že sneh je trochu vzrušujúci. Ukazuje nám každodenný svet zahalený do magickej ríše divov. V každom z nás nachádza dieťa, ktoré skúma, lezie, šmýka sa a zisťuje, čo všetko sneh dokáže.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#snow /f=CPIHVX/p=2/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com /f=CPIHVX/p=2/s=DynamicRank

8. Záhradka – Ak máte radi záhradu, sneh je váš najlepší priateľ. Snehová prikrývka na zemi poskytuje izolačnú vrstvu, ktorá chráni cibuľky a korene. Pomáha tiež opadanému lístiu a tráva sa delí na výživný kompost, ktorý bude „napájať“ jari kvety. Keď sa topí, poskytuje tiež veľké množstvo vody.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#snow and Gardening/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com and Gardening/f=CPIHVX/s=DynamicRank

9. Bolesti – Chlad je starý liečebný prostriedok proti bolestiam a opuchom, ale nemusí byť len v podobe studeného obkladu. Dobrou alternatívou je aj chladné prostredie. Pri nízkych teplotách, jedna štúdia ukazuje, že krv zvyšuje hladinu noradrenalínu, prírodné chemické látky produkované v ľudskom tele, ktoré znižujú bolesť.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#snow and Pains/f=CPIHVX/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com and Pains/f=CPIHVX/s=DynamicRank

10. Energia – Máte nutkanie ísť behať a vyvádzať vonku, keď vidíte sneh? To je normálne. Bolo preukázané, že vystavovanie sa studeným alebo mraziacim teplotám zvýšuje energetickú hladinu a to aj na krátky čas. Byť vonku, aj keď je to len beh na poštu, vám môže zdodať energiu, ktorá je lepšia ako akákoľvek šálka kávy.

http://www.thinkstockphotos.com/search/#snow and Energy/f=CPIHVX/p=2/s=DynamicRank
www.thinkstockphotos.com and Energy/f=CPIHVX/p=2/s=DynamicRank
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Autor: NikaDátum 19. decembra 2016Zdroj www.littlethings.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: