Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 prekvapujúco nebezpečných zvierat

Nebezpecne zvierata pixabay.jpg
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
ilustračné: pixabay.com, SITA/AP
reklama:
reklama:

Niektoré zvieratá sú roztomilé a mäkučké, človek má chuť ich objať a maznať sa s nimi. Vzhľad však môže byť často klamlivý. Zvieratá, ktoré najviac obdivujeme, by nás mohli veľmi ľahko zraniť, prípadne aj niečo horšie. O týchto by ste pravdepodobne nikdy nepovedali, že sú nebezpečné.

Kužeľovitý slimák

Nebezpecne zvierata pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Môžu vyzerať ako bezmocné a neškodné malé slimáčiky, ale nie je to tak. Majú jazyk podobný harpúne, aby chytili svoju korisť, vstrekli do nej jed a zjedli ju. Nebezpečné sú aj pre človeka.

Vtákopysk divný

Vtákopysk
SITA/AP

Ak ho raz náhodou stretnete, určite sa k nemu nepribližujte. Jeho ostrohy obsahujú jed, navyše z tela je ich trochu problematické odstrániť.

Hroch

Nebezpecne zvierata pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com

Najnebezpečnejšie zvieratá na africkom kontinente nie sú levy ani hyeny. Hrochy sú síce vegetariánmi, ale majú vážny problém s hnevom a ak niekto naruší ich územie, bránia si ho.

Šimpanz

Nebezpecne zvierata pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Môžu vyzerať milo a priateľsky, ale sú to skôr zúrivé príšery. Podľa novej štúdie sú šimpanzy prirodzene násilné tvory.

Veverička

Nebezpecne zvierata pixabay 7.jpg
ilustračné: pixabay.com

Veveričky zvyčajne, keď zbadajú človeka, utečú. Ak sa im však rozhodnete dať jedlo, môžete dopadnúť zle. Veveričky často prenášajú škodlivé choroby a ak vás poškriabu, môžete to oľutovať.

Koala

Nebezpecne zvierata pixabay 8.jpg
ilustračné: pixabay.com

Jedno z najroztomilejších zvierat na svete, však? Má však nebezpečné pazúriky a ostré zuby.

Cynomys

Nebezpecne zvierata pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Malé hlodavce žijúce na americkom západe majú svoju temnú stránku. Systematicky zabíjajú veveričky a nechávajú ich telá hniť. Je to trochu divné, keďže sú to bylinožravce.

Panda

Nebezpecne zvierata pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

S ich hustou čierno-bielou kožušinou, milou tváričkou a obrovskými ušami sú pre väčšinu ľudí roztomilé. Keď vás však zasiahnu svojimi pazúrmi a obrovskými zubami, z ich objatia sa len tak nedostanete.

Los

Nebezpecne zvierata pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Nie sú síce také nebezpečné ako medvede, keď sú však hladné, dokážu napadnúť aj človeka. Keďže sú také veľké, bez zranenia sa stretnutie s nimi často nezaobíde.

Slon

Slon pixabay.jpg
ilustračné: pixabay.com

Naraziť na slona vo voľnej prírode nie je pre človeka veľmi bezpečné. Slony sú totiž známe svojou občasnou zúrivosťou. Keď ich postihne, radšej utekajte kade ľahšie.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor jkDátum 26. marca 2018Zdroj list25.com © Najky.sk
reklama:
reklama:
reklama: