10 úplne bizarných pravidiel stolovania z celého sveta! 2. časť

Zdieľať
jedlo zvyky tit

1. V niektorých kultúrach, ako napríklad na Filipínach, v Kambodži, Kórei či v Egypte znamená dočista vyjedený tanier, že si nedostal dosť jedla. Niekoho by si tým mohol uraziť…

2. Naopak v Japonsku znamená prázdny tanier presný opak. Podobne ako u nás to značí, že ti veľmi chutilo a už viac nechceš.

Food-Love That Lard
In this image taken on July 16, 2012, a recipe for Spaghetti and chicken livers made with lard is shown in Concord, N.H. (AP Photo/Matthew Mead)

3. Inuiti, pôvodní obyvatelia Kanady, dajú po každom jedle najavo, že im chutilo tak, že vypustia plyn – a poriadne nahlas!

4. Ak máš rád šaláty a chceš vyzerať vychovane, vo Francúzsku nesmieš listy šalátu prerezávať nožom. Správne sa majú obtáčať na vidličku.

Food-American Table-Iced Coffee
In this image taken on May 13, 2013, glasses of cold-brewed iced coffee for summer are shown served on a tray in Concord, N.H. (AP Photo/Matthew Mead)

5. Keď piješ kávu v niektorých miestach Stredného východu, po dopití musíš zatriasť šálkou. Znamená to, že máš dosť – inak ti budú neustále dolievať.

6. V Tanzánii sa považuje za neslušné, keď prídeš na večeru v čas. Odporúča sa meškať 15 až 30 minút.

7. V Číne sa nepatrí na niekoho ukazovať paličkami, ktorými sa je. Považuje sa to za veľmi neslušné.

Sandra Ng, Ivana Wong, Matt Chow
Hong Kong actresses Ivana Wong, left, Sandra Ng, center, and Hong Kong director Matt Chow toss and mix yee sang, or raw fish salad after a press conference to promote their new film "Golden Chicken SSS" in Petaling Jaya, near Kuala Lumpur, Malaysia, Friday, Jan. 24, 2014. (AP Photo/Lai Seng Sin)

8. V Anglicku by si mal jesť banán pomocou vidličky a nožíka.

9. V Taliansku by si si nemal pýtať viac syra, ako si dostal, pokiaľ ti ho neponúkli. Toľko, koľko si ho dostal napríklad na špagetách, ti prosto musí stačiť.

Terrorism Bananas
FILE - Chiquita bananas are on display at a grocery store in Bainbridge, Ohio in this Aug. 3, 2005 file photo. Faced with potentially billions of dollars in legal liability, Chiquita Brands International is asking a federal appeals court to block lawsuits filed against it in the U.S. by thousands of Colombians whose relatives were killed in that country's bloody, decades-long civil war. The produce giant, which long had huge banana plantations in Colombia, has admitted paying a right-wing Colombian paramilitary group $1.7 million over a seven-year period. (AP Photo/Amy Sancetta, File)

10. V Portugalsku sa nepatrí pýtať si v reštaurácii soľ a korenie, ak nie je na stole. Považuje sa to za urážku šéfkuchára.

Prvých desať zaujímavých pravidiel stolovania z iných kútov sveta, sme ti priniesli v prvej časti, ktorú nájdešTU.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom