10 vecí, ktoré vodiči školských autobusov chcú, aby ste vedeli

Zdieľať
Skolsky autobus pixabay 11.jpg
ilustračné: pixabay.com

Školské autobusy sú záležitosťou predovšetkým Ameriky. Už aj na Slovensku sa však objavilo niekoľko takýchto dopravných prostriedkov. Zaujíma vás, čo si vodiči prajú, aby ste vedeli? Čítajte ďalej.

Pridelené miesta

Najlepší spôsob, ako sa vyhnúť problémom, je prideliť deťom miesta v autobuse. Vodičom to pomáha udržiavať poriadok a poskytuje im to lepšie šance na spoluprácu medzi deťmi. Po každej šichte musia vodiči autobus upratať a pozbierať zabudnuté veci. S pridelenými sedadlami sa im ľahšie odhaľujú vinníci či deti, ktorým treba vrátiť napríklad knihu.

Skolsky autobus pixabay 8.jpg
ilustračné: pixabay.com

Rutina

Na konci jazdy vodiči prejdu po celom autobuse, aby zistili, či niekto nezaspal alebo sa nezabudol pri nejakej hre. Robia to automaticky.

Skolsky autobus pixabay 3.jpg
ilustračné: pixabay.com

Otravní vodiči

Šoféri by mali vedieť, že školské autobusy nemôžu ísť veľmi rýchlo, preto nepomôže zbytočné trúbenie či rozčuľovanie sa. Trochu ohľaduplnosti by v tomto smere nezaškodilo, predsa len vezú pomerne cenný náklad.

Skolsky autobus pixabay 9.jpg
ilustračné: pixabay.com

Školský autobus je navrhnutý na ochranu detí

Verte tomu alebo nie, dieťa je bezpečnejšie v autobuse ako s vami v aute. Autobus je navrhnutý tak, aby bol bezpečný vrátane bezpečnostných pásov a vystužených sedadiel. Autobus má tiež vysoký podvozok, dôvodom je, aby pri prípadnej nehode neboli zasiahnuté sedadlá.

Skolsky autobus pixabay 7.jpg
ilustračné: pixabay.com

Deti nie sú jediný zdroj problémov

Tušíte správne, rodičia sú tiež zdrojom problémov. Hovoria svojim deťom, že nemusia vodiča počúvať, často si ich nevyzdvihnú, keď treba.

Skolsky autobus pixabay 5.jpg
ilustračné: pixabay.com

Veľa voľného času počas dňa

Vodiči majú dosť veľa času medzi ranným vyzdvihnutím detí a podvečerným rozvozom. Počas voľna môžu robiť, čo chcú. Zájsť si do telocvične, na prechádzku či si zdriemnuť.

Skolsky autobus pixabay 2.jpg
ilustračné: pixabay.com

Aktualizované kontaktné údaje

Nie je nič frustrujúcejšie – a rovnako potenciálne nebezpečné – ako vodič, ktorý vás v prípade núdze nevie zohnať. Uistite sa, že kontaktné údaje na vás sú na karte núdzového kontaktu aktualizované.

Skolsky autobus pixabay 6.jpg
ilustračné: pixabay.com

Výlety

Vodiči nie sú povinní čakať s autobusom, kým sa deti vydajú za zábavou. Počas výletov sa však môžu zúčastniť prehliadok a ak výlet trvá počas obeda, dostanú aj najesť.

Skolsky autobus pixabay 10.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ocenia ocenenie

Práca vodiča nie je jednoduchá. Kričia na nich, ignorujú ich, musia každý deň robiť s nepokojnými deťmi. Trochu ocenenia si určite zaslúžia.

Skolsky autobus pixabay 1.jpg
ilustračné: pixabay.com

Väčšinu to baví

Byť vodičom autobusu nie je práve najatraktívnejšou prácou, ale má svoje výhody. Flexibilný pracovný čas, príjemne dlhú dovolenku a možnosť komunikovať so skvelými deťmi. Mnohí vodiči si šancu byť súčasťou života detí a sledovať ich rast a rozvíjanie sa užívajú.

Skolsky autobus pixabay 4.jpg
ilustračné: pixabay.com

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom