12 fascinujúcich svadobných tradícií z celého sveta

Zdieľať
Befunky collage 40.jpg

Jedna z vecí, ktorú má každá kultúra, je manželstvo. Odlišnosti sú len v prevedení a to, že niektoré sú skutočne fascinujúce, niektoré možno pre nás divné, nevadí. Stále je to o láske.

1. Kongo

Nevesta s manželom sa počas svadobného dňa nemôžu ani raz usmiať. Ani na svoju budúcu polovičku, ani na nikoho z hostí, jednoducho celý deň bez úsmevu. Úsmev by totiž znamenal, že svadbu neberú vážne.

Nevesta.jpg

2. Francúzsko

Dobrá správa je, že mladomanželia po obrade spoločne zjedia čokoládu a vypijú šampanské. Horšia správe je, že tak musia urobiť zo záchodovej misy, aby im to dodalo silu na svadobnú noc. Nepýtajte sa, prečo.

Pexels photo 88808.jpeg

3. Mongolsko

V jednej časti krajiny majú zvyk, že budúci manželia musia spoločne zabiť kuriatko a potom preskúmajú jeho pečeň. Ak je zdravá, stanovia si dátum svadby. Ak nie je pečeň v poriadku, na rad prichádza ďalšie kuriatko…

Chicks spring chicken plumage 55834.jpeg

4. Fidži

Budúci manžel musí požiadať otca nevesty o zvolenie k sobášu. To je ok. Musí však priniesť aj zub z veľryby. Ak ho nezoženie na čiernom trhu, musí sa vybrať na lov. Chúďatká veľryby.

Pexels photo 132988.jpeg

5. Čína

V jednej z provincií musí ženích vystreliť trikrát z luku na svoju manželku. Našťastie šípy nemajú hroty, ale aj tak. Ak sa mu to podarí, šípy zlomí a zabezpečí tak, že láska medzi nimi pretrvá naveky.

Arrow arrows bow and arrow archery 163533.jpeg

6. Kórea

Po skončení svadby príde za ženíchom jeho najlepší priateľ, vyzuje mu ponožky, obviaže mu členky lanom a nohy mu začne biť rybami, aby ho tak pripravil na svadobnú noc.

Pexels photo 85528.jpeg

7. Škótsko

Priatelia budúcich manželov ich pred svadbou obhádžu sirupom, múkou, perím a podobne a potom ich priviažu k stromu. Ide o predmanželské poníženie, aby sa dokázalo, že budúci manželia vydržia všetko. Aj spoločný život.

Horizon33_2017 4 20_10 35 44.jpg

8. Severné Borneo

Toto je dosť masaker. Novomanželia nemôžu vyjsť 3 dni po svadbe z domu a nemôžu ísť po celú dobu ani raz na záchod.

213.jpg

9. India

V niektorých častiach krajiny si ženích pred svadobným obradom vyzuje topánky a rodina nevesty sa ich snaží ukradnúť, v čom im samozrejme bráni ženíchova rodina. Ak sa im však topánky podarí ukradnúť, ženích musí zaplatiť výkupné.

Bridal 636018_640.jpg

10. Keňa

Otec požehná nevestu tak, že jej napľuje na tvár a na prsia. Až potom môže odísť so svojím mužom do nového domu.

183.jpg

11. Sparta

V tejto starovekej krajine si museli budúce nevesty oholiť hlavu a chodiť oblečené v mužských šatách, až pokiaľ ich budúci manžel neuniesol. Toto je Sparta!

Greece 1414069_960_720.jpg

12. Francúzska Polynézia

Na ostrovoch Maruesas majú zvyk, že po svadobnej hostine si príbuzné nevesty ľahnú dole tvárou na zem a nevesta so ženíchom po nich prejdú ako po koberci.

Lyingdown.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom