Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 obdivovaných historických osobností, ktoré urobili hrozné i menej hrozné veci

Titulka.png
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
SITA/AP
reklama:
reklama:

História je plná veľkých osobností, ktoré dosiahli neuveriteľné úspechy a na ktoré ešte dnes vzhliadame s rešpektom a uznaním. Avšak výskumy odhalili, že v živote mnohých obdivovaných osobností sa odohrali udalosti, ktoré neboli celkom idylické a nájdeme v nich temné tajomstvá a šokujúce skutočnosti.

Winston Churchill

Muž, ktorý viedol svoju krajinu druhou svetovou vojnou, je tiež zodpovedný za najhorší hladomor v dejinách Indie. Spisovateľ Madhusree Mukerjee vyhlasuje, že anglický premiér nechal posielať jedlo z Indie do Európy v časoch, keď ho India zúfalo potrebovala.

SITA/AP
SITA/AP

Mahatma Ghandi

Tento mierumilovný vodca, ktorý doviedol Indiu k nezávislosti, nerobil vždy len to, čo hlásal, hlavne pokiaľ ide o cudnosť. Radil manželom, aby si v prípade, že ich pochytí chuť na milovanie, dali ľadový kúpeľ. Sám mal však niekoľko rokov milostný románik so svojou lekárkou.

SITA/AP
SITA/AP

Martin Luther King

Hoci to bol veľký bojovník za práva afroameričanov, jeho súkromný život mal svoje temné stránky. Časti svojej dizertačnej práce „ukradol“ a splagioval a okrem toho bol notoricky známy sukničkár. Tento fakt sa FBI pokúsila použiť proti nemu, aby tak potlačila jeho aktivizmus.

SITA/AP
SITA/AP

Charlie Chaplin

Dokázal rozosmiať milióny ľudí, no tento vtipne pôsobiaci herec mal v reálnom živote záľubu v neplnoletých dievčatách. Ako 30-ročný priviedol do druhého stavu 16-ročnú herečku a jeho nasledovný vzťah bol s 15-ročnou Litou Grey.

SITA/AP
SITA/AP

John Lennon

Ľudia po celom svete ho dodnes milujú vďaka hudbe a mierovému aktivizmu, no tento zakladateľ skupiny Beatles mal aj svoju temnú stránku. K svojej prvej manželke Cynthii sa správal veľmi násilícky a mal aférky s mnohými ženami, a to aj po svadbe s Yoko Ono.

SITA/AP
SITA/AP

Elvis Presley

Aj tento známy muž mal záľubu v mladých dievčatách. Keď sa spoznal so svojou budúcou manželkou Priscillou, mala len 14 rokov a Elvis mal 24.

SITA/AP
SITA/AP

Matka Tereza

Mnoho ľudí kritizovalo prácu Matky Terezy, pretože podľa nich nemocnice a domovy pre chudobných, ktoré viedla, neposkytovali ľuďom primeranú lekársku starostlivosť.

SITA/AP
SITA/AP

Abraham Lincoln

Hoci viedol krajinu počas občianskej vojny sever proti juhu, spisovateľ Lerone Bennett Jr. vyhlasuje, že Lincoln bol v skutočnosti pomerne rasisticky naladený. O Afroameričanoch hovoril ako „negroch“.

SITA/AP
SITA/AP

Frank Sinatra

O tom, že Frank Sinatra mal blízko k mafii sa toho veľa popísalo. No tento spevák mal ešte aj iné temné tajomstvo. Počas vzťahu s herečkou Avou Gardner sa raz tak pohádali, že vystrelil do matraca v hoteli, aby ju zastrašil. Dokonca sa jej vyhrážal, že sa zabije, len aby od neho neodišla.

SITA/AP
SITA/AP

Michael Jackson

Postava Michaela Jacksona je spájaná s údajným obťažovaním mladých chlapcov, no v roku 2016 sa objavili podozrenia, že mal obťažovať vlastných synovcov. Jedného vraj zobral na výlet osamote, a keď sa vrátili, kúpil mu úplne nové auto. To, čo takéto niečo postačí ako dôkaz o zneužívaní, je však otázne…

SITA/AP
SITA/AP
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 25. októbra 2016Zdroj boredomtherapy.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: