Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

3 desivé a smrteľné veci, o ktorých existencii ste pravdepodobne netušili

5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
snaplant.com
reklama:
reklama:

Jednoduchý organizmus, nevinne vyzerajúca rastlina a vzácna choroba. Všetky tieto tri veci majú jedno spoločné – dokážu zabiť človeka.

Améba, ktorá požiera mozog

Tento jednobunkový organizmus napáda mozog a spôsobuje jeho zápal. Parazit sa dostane do tela cez nos, odkiaľ prejde ku mozgu a začne požierať jeho bunky. Pacienti napadnutí touto amébou s názvom Naegleria fowleri  vo väčšine prípadov zomrú. Améba žije v teplých vodách po celom svete, nachádzať sa môže aj v napríklad nedostatočne chlórovaných bazénoch.

Mozog.jpg
www.cdc.gov

Rastlina spôsobujúca ukrutnú bolesť

Táto pŕhľava v podobe malého stromčeka rastie napríklad v Austrálii či Indonézii. Muky, ktoré spôsobuje sa časom len stupňujú a sú také bolestivé, že svojou intenzitou dokážu zabiť. Niektorí ľudia a zvieratá  uprednostnili samovraždu pred utrpením spôsobeným pŕhľavou morušovitou. Jeden muž použil list tejto rastliny namiesto toaletného papiera. Jeho omyl mu spôsobil hroznú agóniu, ktorú ukončil zastrelením sa. Kone popŕhlené touto rastlinou skáču z útesu, aby samovraždou ukončili svoju bolesť.

Predstavte si, že na vás niekto vyleje kyselinu a pritom do vás ešte pustí elektrický prúd. Takto sa ľudia cítili po dotknutí rastliny. Pri kontakte s pŕhľavou sa vám do kože zapichnú malé chĺpky, ktoré ak nie sú vytiahnuté, vedia spôsobovať bolesť až po dobu jedného roka. Ešte horšie je, že chĺpky sa ťažko vyťahujú. Treba použiť voskové pásiky na depiláciu a podobne.

Rast2.jpg
www.youtube.com
Rast.jpg
www.youtube.com

Fatálna insomnia

Smrteľná nespavosť je mimoriadne vzácne ochorenie mozgu. Táto neliečiteľná choroba je dedičná (fatálna familiárna insomnia), no môže sa vyvinúť aj u jedincov bez vrodenej genetickej dispozície (sporadická familiárna insomnia).

Smrteľná nespavosť najprv začína pochopiteľne nespavosťou samotnou, ktorá vyústi do panických záchvatov, paranoje a neopodstatneným fóbiám. Všetky tieto príznaky časom silnejú a neskôr prichádzajú aj halucinácie. S narastajúcim počtom prebdených nocí sa narúša pacientova krátkodobá pamäť, stráca hmotnosť aj cit pre rovnováhu a svaly začínajú byť bolestivé. V konečnej fáze ochorenia človek už skoro vôbec nie je schopný pohybu ani komunikácie. Dochádza k demencii, pacient upadne do kómy a nakoniec zomrie.

www.sleepzoo.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 9. februára 2018Zdroj list25.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: