Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

6 jedovatých potravín, ktoré možno máte doma. Vedeli ste o nich?

Potraviny.jpg
9
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Myslíte si, že jedlo, ktoré máme doma, je bezpečné? Asi by vám teda nenapadlo, že aj vo vašej komore či chladničke sa môžu nachádzať nejaké jedovaté potraviny. Na aké jedlá by ste si mali dávať pozor?

Možno ste už počuli o tom, že v rôznych kútoch sveta sa jedia všelijaké jedlá, ktoré môžu byť dokonca až smrteľne jedovaté. Vedeli ste však, že aj potraviny, ktoré možno máte doma, vám môžu spôsobiť nepríjemnosti? Na tieto jedlá si radšej dávajte pozor.

1. Muškátový orech

Muškátový orech je vlastne droga a pri nadmernej spotrebe sa môžu dostaviť žalúdočné problémy. To však nie sú jediné ťažkosti, ktoré môže spôsobiť muškátový orech. Účinky môžu byť: nevoľnosť, vracanie a hnačka. Takže túto koreninu používajte v kuchyni len s mierou.

nutmeg-441645_640
ttps://pixabay.com/sk/photos/

2. Ovocie Ackee

Je japonské národné ovocie, niečo ako u nás jablká. Keď ešte nie sú zrelé, obsahujú v sebe toxickú látku – hypyglicin. Keď sa nepripraví správne, môžu sa dostaviť vedľajšie účinky, ako je zvracanie ba dokonca aj smrť.

https://www.youtube.com/watch?v=_j80bMPNTKg&feature=youtu.be
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

https://www.youtube.com/watch?v=Lmn535lX2Ec

3. Maniok jedlý

Aj v tomto prípade platí, že treba dávať veľký pozor. Maniok má síce prívlastok jedlý, no keď sa pripraví nesprávne, začne produkovať kyanid.

4. Blood Clams – krvavé mušle

Keby ste ich skonzumovali surové, neurobili by ste dobre. Spôsobili by ste si ochorenie žalúdka a čriev, čo by vás asi odradilo od ďalšej konzumácie „morských potvoriek“

https://www.youtube.com/watch?v=9igdSR2JaiU
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

5. Rebarbora

Oxacalát, ktorý môže pri zvýšených dávkach nepriaznivý vplyv na tvoje zdravie, obsahuje v istej miere práve rebarbora. Účinky rebarbory sú však v bežných dávkach pre naše zdravie skôr priaznivé, ako škodlivé.

https://www.youtube.com/watch?v=BsVM5wSB-CA
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

6. Fugu ryba

Na záver trochu exotiky, keby ste sa vybrali do Japonska. Táto raby v pečeni, vaječníkoch a črevách ukrýva jed. Jeho smrtiace účinky sú silnejšie ako kyanid.

Takto sa pripravuje…

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 8. júna 2017Zdroj www.buzzfeed.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme , ,
reklama:
reklama:
reklama: