Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Prízrak Hnedej Panej z Raynham Hall

Brown_lady
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Každý deň sa vo svete dejú čudné a záhadné veci. Či už veríš na paranormálne javy alebo nie, z tohto príbehu budeš mať husiu kožu. Naozaj sa stal…

V roku 1936 fotil fotograf 300 rokov starú budovu Raynham Hall v Norfolku vo Veľkej Británii. Podarilo sa mu však zachytil zaujímavý úkaz – niečo sa vznášalo, ako by to išlo dolu schodmi.

Raynham Hall má však už roky povesť miesta, na ktorom straší a podľa BBC ide o ducha Lady Dorothy, ktorá na panstve žila so svojim manželom a deťmi.

V roku 1726 Lady Dorothy zomrela a odvtedy sa jej duch zjavoval pri rôznych príležitostiach. Jeho typickým znakom boli hnedé šaty, ktoré mala Lady Dorothy oblečené.

Hovorí sa totiž, že jej smrť bola fingovaná a manžel ju zamkol v izbe po tom, čo sa dozvedel o jej nevere. Dorothy potom už nikdy nevidela svoje deti, osamelá a nešťastná zomrela, a preto do dnes straší po rozľahlom panstve a hľadá svoje deti. Existuje však aj druhá verzia príbehu jej smrti – jej manžel ju mal v návale zúrivosti zhodiť zo schodov a prípade si zlomila väzy.

Brown_lady
Táto fotka je jednou z nájznámejších fotografií, ktoré zachytávajú ducha, hoci sa objavili dohady o tom, že obraz bol spôsobený dvojitou expozíciou.Foto: www.imgur.com

Keď sa správa o tom, že v panstve straší, dostala medzi starousadlíkov, vôbec ich to neprekvapilo. O duchovi Hnedej Panej vedeli už dávno. Fotku, ktorú nafotil fotograf a zachytil podivný jav, preskúmalo už viacero odborníkov. Všetky moderné rozbory však vylúčili, že by išlo o dvojitú expozíciu. Zdá sa teda, že fotka je pravá…

Prízrak Hnedej Panej naposledy videli v roku 2003.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 8. januára 2015Zdroj viralnova.com, © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o., viralnova.com
K téme
reklama:
reklama:
reklama: