3 strašidelné príbehy únosov detí, z ktorých ti prebehne mráz po chrbte!

Zdieľať
Creepy-Doll-Island-7

Tieto tri skutočné príbehy o unesených deťoch ti nedajú spať. Prípady neboli nikdy uzavreté…

1. Zmiznutie Elsie z Chicaga

V auguste 1911 išlo 5-ročné dievčatko menom Elsie pozrieť svoju tetu, ktorá bývala len jeden blok od jeho domu. O niekoľko hodín neskôr jej rodičia zalarmovali políciu, pretože zistili, že Elsie k tete neprišla. Polícia začala po dievčatku pátrať a začala overovať fámy, ktoré hovorili o tom, že Elsie mali ukradnúť potulní cigáni. Preto policajti prehľadali každé miesto v okruhu 160 kilometrov, kde sa cigáni pohybovali. Po dievčatku však nebolo nikde ani stopy.

O dva dni neskôr robotníci hrozný objav v odvodňovacom kanáli – telo dievčatka plávalo na vode. Bola to Elsie. Lekári zistili, že dievčatko nezomrelo na následky utopenia, ale že bolo zadusené a na tvári malo rezné rany. Vyšetrovatelia preto začali hľadať vraha malej Elsie, no jej vražda nebola nikdy vyriešená.

2. Stratená Morgan

creep_dolls_29

Príbeh zmiznutia Morgana Nicka je poriadnou záhadou. V júnový večer v roku 1995 sa 6-ročná Morgan hrala vonku s kamarátmi len 45 metrov od miesta, kde sedela jejmama a dávala na ňu pozor. Stačila len chvíľka jej nepozornosti a Morgan nebolo. Keď sa totiž deti vracali k svojim mamám, dievčatko medzi nimi nebolo.

Podľa svedkov pozoroval hrajúce sa deti čudný muž a niektoré z detí uviedli, že sa muž rozprával s Morgan. Následne viacerí videli z parkoviska odchádzať červený pick-up zhruba v tom čase, keď Morgan zmizla. Od zmiznutia dievčatka ubehlo už takmer dvadsať rokov a stále sa po ňom pátra. Jej mama dokonca založila nadáciu, ktorá pomáha rodinám so stratenými deťmi.

3. Našli len zohavené telo…

creepy_vintage_halloween_costumes_04

Masego Kgomo bola juhoafrická školáčka, ktorá zmizla na Silvestra v roku 2009. O deväť dní neskôr sa našlo je zohavené telo, ktoré bolo ukryté medzi lístím vo štvrti, v ktorej zmizla. Z jej vraždy bolo obvinených päť podozrivých. Pre nedostatok dôkazov však zostal napokon len jeden podozrivý. Celý prípad vyvolal masívne protesty, počas ktorých boli vypálené domy dvoch z podozrivých. Protestujúci boli totiž pobúrení z brutálneho spôsobu, akým bolo dievčatko zavraždené.

Dievčatko bolo vraj unesené a zaživa znetvorené takzvaným „sangomom“, čo je niečo také, ako šaman. Jej orgány mali byť použité na výrobu liečivých prípravkov. Obvinený muž bol usvedčený a odsúdený na doživotie, no napokon bol pre nedostatok dôkazov prepustený.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom