3 zimné turistické miesta, ktoré  patria u nás k tým najnavštevovanejším

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 02 06 oa10.09.52.jpg

Slovensko je krajinou, v ktorej si nájde správny turista to svoje počas celého roka. Rovnako je to aj počas zimných mesiacov, ktoré ponúkajú nielen krásny pohľad na zasneženú prírodu, ale aj viacero zimných turistických atrakcií. Už ste na týchto miestach boli?

Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov sa nachádza v Bachledovej doline, denne sa prídu na tento chodník pozrieť stovky zvedavých turistov nielen zo Slovenska, ale aj zo zahraničia. Vychutnať si môžete naše krásne Tatry z vtáčej perspektívy. Celková dĺžka chodníka je 1234 metrov a je bezbariérový s bezpečným zábradlím.

Tatranský dom na Hrebienku

Súčasný Tatranský dom symbolizuje tému “pocta rodine”, ktorá je inšpirovaná masívnou rímskokatolíckou bazilikou Sagrada Familia v Barcelone. Toto miesto vás dostane precíznou prácou a detailami, ktoré podčiarkuje príjemné osvetlenie. Na stavbu sa použilo neuveriteľných 1440 ľadových blokov, ktoré dohromady tvoria viac ako 190 ton ľadu. Oplatí sa vidieť aj toto mieto.

Štrbské pleso

Tatry patria medzi tie najväčšie symboly Slovenska a sú naozaj jedným z najnavštevovanejších miest u nás počas celého roka. Svedčia o tom aj čísla návštevníkov a turistov. Ani v zime Tatry nezývajú prázdnotou, a jedným z najnavštevovanejších miest je aj Štrbské pleso.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom