Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vrch Kriváň je pre veľa Slovákov tým najväčším symbolom

Sni mka obrazovky 2018 02 04 oa18.18.36.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Aj keď nie je naša krajina veľkou krajinou, nájdeme tu veľa miest či pamiatok, na ktoré môže byť každý Slovák hrdý. Medzi jeden z najväčších symbolov našej krajiny patrí aj Kriváň. Súhlasíte?

Kriváň

Kriváň je známy tým, že ide o jeden z najvyšších vrchov Slovenska, dosahuje výšku 2 494,7 metrov n. m. Pre veľa Slovákov je práve tento vrch tým najväčším symbolom našej krajiny.

Kde všade bol zobrazený?

V minulosti bol Kriváň zobrazený s vatrou na znaku Slovenska v štátnom znaku Česko-Slovenska. V roku 2005 bolo potvrdené aj to, že bude zobrazený na slovenských eurominciach.

Výstupy na Kriváň v minulosti

Kriváň je lákadlom pre nejedného turistu. V minulosti vystúpilo na Kriváň viacero známych osobností našich národných dejín. Medzi inými aj knihár, spisovateľ, osvetár a národný buditeľ Gašpar Fejérpataky-Belopotocký či jeden z najznámejších slovenských dejateľov Ľudovít Štúr.

Výhľad

Aj výhľad z tohto vrchu stojí za to. Na západe vidieť Liptov, vpravo od kotliny sa rozkladajú Západné Tatry. Na severe sa rozprestierajú zas poľské Tatry, južný horizont uzatvára masívny chrbát Nízkych Tatier, z ktorého vpravo vidieť Ďumbier a Chopok. Vľavo zas vidieť Kráľovu hoľu s televíznou vežou.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 6. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: