4 nádherné jazerá a plesá v Tatrách

Zdieľať
Befunky collage 3 7.jpg

Tatry sú pre veľa Slovákov považované za  jeden z najväčších symbolov našej krajiny. Denne tam prichádza veľké množstvo nielen domácich, ale aj zahraničných turistov, ktorí si chcú vychutnať ich krásu aj zblízka. Tentokrát sme vybrali 4 jazerá a plesá, ktoré vás dostanú svojou neskutočnou krásou a dotvárajú celkovú atmosféru Tatier.

Veľké Hincovo pleso

Vo Vysokých Tatrách sa nachádza dohormady viac ako 80 plies a jazier. Veľké Hincovo pleso leží na konci Mengusovskej doliny v Hincovej kotlinke. Toto pleso je štvrtým najväčším plesom vo Vysokých Tatrách, vrátane poľskej strany, a zároveň najhlbším plesom na slovenskej strane Tatier s rozlohou až 20 hektárov.

Img_3274.jpg

Štrbské pleso

Asi to najznámejšie a najnavštevovanejšie pleso na slovenskej strane Tatier je práve Štrbské pleso. Rozprestiera sa v ústí Furkotskej a Mlynickej doliny. Toto pleso je piatym najväčším plesom v Tatrách a dokonca mu patrí druhé miesto v rámci tých najväčších na slovenskej strane. To, že patrí k tým najznámejším plesám svedčí aj fakt, že v osade Štrbské Pleso sa nachádza športový areál pre návštevníkov.

Img_3275.jpg

Skalnaté pleso

Vedeli ste, že Skalnaté pleso sa pôvodne nazývalo Lomnické pleso? Nachádza sa v Skalnatej doline pod južnými zrázmi Lomnického štítu. Z plesa vyteká Skalnatý potok, ktorý je v hornej časti doliny prevažne podzemný a na povrch sa objavuje až v nižších miestach doliny. Výstavby neďalekých budov mali za následok, že došlo k porušeniu nepriepustného podložia, následkom čoho pleso v súčasnosti vysychá.

Img_3276.jpg

Popradské pleso

Popradské pleso sa nachádza v  centre Mengusovskej doliny, ktorá je pre veľa návštevníkov jednou z najkrajších na južnej strane Vysokých Tatier. Zaujímavosťou tohto plesa je aj to, že je jedným z niekoľkých zarybnených plies. Na jeho severnom brehu môžete nájsť Chatu pri Popradskom plese, ktorá je východiskom túr do Mengusovskej doliny a na Rysy, teda na jeden z najznámejších vyhliadkových štítov Tatier.

Img_3277.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom