4 turistické oblasti na Slovensku, ktoré patria k tým najobľúbenejším

Zdieľať
Sni mka obrazovky 2018 01 11 oa13.33.04.jpg

Slovensko sa môže pochváliť aj veľkým množstvom prírodných krás, rôznych národných parkov či miest ako stvorených na turistiku. My sme vybrali 4 oblasti, kde sa turistika určite vyplatí. Už ste boli na týchto miestach?

Tatry

Tatry patria na Slovensku k tým najnavštevovanejším miestam počas celého roka. Domáci, ale aj zahraniční turisti chodia pravidelne do Tatier, aby preskúmali, čo všetko ponúkajú a ukrývajú. Tatry sú známe naozaj veľkým množstvom štítov a vrcholov, na ktoré sa teší nejeden turista. Či už ide o Gerlachovský, Lomnický alebo iný štít. Vidieť tam môžete aj množstvo prírodných plies a krásnu prírodu.

Napoleonov klobúk

Nachádza sa v pohorí Čierna hora priamo nad ružínskym železničným mostom, medzi obcou Malá Lodina a rekreačnou oblasťou Ružín. Výhľad z tohto vrchu určite stojí za to, vidieť je možné vodné dielo Ružín, Kojšovskú hoľu či Hnilecké vrchy.

Kvačianska dolina

Známa je tým, že má charakter skalnej tiesňavy a je vhodná na prechádzku či na nenáročné šplhanie po rebríkoch. Dolinou prechádza pôvodná cesta, ktorá vedie čiastočne nad korytom potoka, ktorý vytvára v tiesňavách množstvo kaskád a vodopádov. Kvačianska dolina je tiež súčasťou náučného turistického okruhu Prosiecka.

Trasa okolo Smoleníc

Táto trasa patrí k tým najkrajším výletom v Malých Karpatoch. Začína v Smoleniciach na modrej značke a vedie cez náučný chodník Smolenický kras, archeologickú lokalitu Molpír, cez zrúcaniny hradu Ostrý Kameň, a dolinou Čertov žľab. Cestou si môžete urobiť prestávku a navštíviť jaskyňu Driny alebo sa pozrieť na Občasný vodopád na hornom konci tiesňavy Hlboča.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom