5 celebrít, ktoré zabili drogy! Tieto osobnosti si pichali heroín!

Zdieľať
tit drogy

Závislosť na heroíne postihla mnoho známych osobností, no len málo z nich dokázalo poraziť drogua vrátiť sa do bežného života.

cory monteith
Cory Monteith Foto: www.imgur.com

Cory Monteith (†31)

Herec z úspešného seriálu Glle zomrel 13. júla 2013. Našiel ho hotelový personál vo Vancouveri v jeho hotelovej izbe a nejavil známky života. Pitva potvrdila, že Coryho zabil heroín, na ktorom bol závislý. Zo závislosti sa liečil v 90. rokoch, no k droge sa vrátil.

SEX PISTOLS ROCK HALL
Sid Vicious

Sid Vicous (†21)

Sid Vicious, vlastným menom Simon John Ritchie, bol anglický hudobník a basgitaristra punkovej skupiny Sex Pistols. 2. februára 1979 ukončil svoje mladý život injekčnou striekačkou s heroínom. Po tejto samovražde sa stala skupina Sex Pistols hudobnou legendou.

KURT COBAIN
KURT COBAIN

Kurt Cobain (†27)

Frontman kapely Nirvana  sa síce zastrelil, no pri jeho samovražde zohrával heroín veľkú úlohu. Bol na ňom totiž závislý a to spôsobovalo hlboké depresie. Zabil sa v Seattli vo svojom byte 5. apríla 1994 a jeho telo našiel elektrikár.

JANIS JOPLIN
JANIS JOPLIN

Janis Joplin (†27)

Bluesová a rocková speváčka patrí tiež do smutného Klubu 27. Bola závislá na heroíne 4. októbra 1970 sa jej do rúk dostal silnejší heroín než ten, na ktorý bola zvyknutá. Bola to dávka od dílera, ktorou sa v ten týždeň predávkovala väčšia skupina ľudí.

Jim Morrison Pardon
Jim Morrison

Jim Morrison  (†27)

ďalší člen Klubu 27, frontman skupiny The Doors, bol objavený 3. júla 1971 mŕtvy vo vani. Príčinou smrti bolo zlyhanie srdca ešte predtým ako došlo k pitve. Podľa jednej z teórii si Morrison pomýlil heroín, ktorý užívala jeho priateľka Pamela Courson, s kokaínom a predávkoval sa. Pamelu tiež zabil heroín o niekoľko rokov neskôr, tiež vo veku 27 rokov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom