5 cintorínov, s ktorými sa spájajú poriadne strašidelné príbehy!

Zdieľať
cintorin 1

Cintoríny sú miesta so zvláštnou atmosférou a po zotmení v nás vyvolávajú tak trochu strach. Pomyslenie na to, že sa nachádzaš na mieste, na ktorom ležia stovky mŕtvych, veru nie je najpríjemnejšie. Pozri si päť strašidelných príbehov, ktoré sa viažu k skutočne existujúcim cintorínom…

1. Cintorín v Gettysburgu – Gettysburg je miesto, na ktorom došlo počas občianskej vojny v Amerike k najväčším bojom. Na cintoríne, ktorý tu po bojoch vznikol, údajne dodnes ľudia vídavajú bosého muža v uniforme, ktorý sa tam prechádza.

desktop-1409846832

2. GreyFriars Kirkyard v škótskom Edinburgu je známy svojou budovou Čierneho Mauzólea. V okolí tejto budovy viacerí ľudia videli podivné prízraky a často sa vraj stalo, že stretnutie s takýmto niečím nedopadlo pre návštevníkov cintorína najlepšie. Fantómovia cintorínu totiž viacerých návštevníkov napadli, spôsobili im škrabance, modriny a dokonca aj zlomeniny.

cintorin

3. Le Recoleta je cintorín v argentínskom Buenos Aires a spája sa s ním strašidelná historka. Má tu strašiť duch dievčatka menom Rufina Cambeceres, ktorá tu bola pochovaná zaživa po tom, čo ju lekár nesprávne vyhlásil za mŕtvu. Každú noc chodí jej duch okolo hrobov, aby sa uistila, že nikoho z pochovaných nepostihne rovnaký osud ako ju.

cintorin 1

4. Cintorín v Douglas County v Kansase je známy ako jedna zo siedmych pekelných brán. Jeho súčasťou je tento strašidelný kostol, ktorý je opradený viacerými legendami. Okrem iného sa o ňom hovorí, že je miestom, na ktorom sa narodil syn samotného Satana.

desktop-1409846808

5. Cintorín Highgate v severnom Londýne je známy tým, že sú tu pochovaní Karl Marx a Charles Dickens, no okrem toho je podľa legendy domovom upíra z Highgate. Hovorí sa, že v sedemdesiatych rokoch tento upír vyčíňal v lesoch, ktoré obklopujú tento cintorín. Vraj tam na svojich obetiach skúšal rituály z čiernej mágie.

desktop-1409846814

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom