Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 jedinečných námestí na Slovensku, ktoré sa oplatí vidieť

Sni mka obrazovky 2018 09 03 oa11.53.28.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku môžeme nájsť viacero zaujímavých a jedinečných námestí, ktoré dotvárajú jedinečnú atmosféru daného mesta. Vybrali sme niekoľko z nich, ktoré sa určite oplatí vidieť a navštíviť. Ak máte nejaký tip na zaujímavé námestie u nás, tak budeme radi, keď sa podelíte v komentároch.

Nádvorie Európy v Komárne

Námestie Európy v Komárne na južnom Slovensku je zaujímavé svojou architektúrou. Jednotlivé stavby na námestí reprezentujú architektúru určitej krajiny Európy, preto tu nájdete budovy, ktoré predstavujú a približujú stavby typické pre určitý európsky štát.

Radničné námestie v Bardejove

Radničné námestie v Bardejove s celým historickým centrom je zapísané do Svetového dedičstva UNESCO. Námestie tvoria meštianske renesančné a gotické domy. Uprostred námestia je historická budova stredovekej radnice zo 16. storočia. Významnou sakrálnou pamiatkou na tomto  námestí je zas Bazilika sv. Egídia.

Námestie v Spišskej Novej Vsi

Charakteristickým znakom Spišskej Novej Vsi je šošovkovité námestie, ktoré patrí medzi najkrajšie na Slovensku a najdlhšie tohto typu v Európe.

Hviezdoslavovo námestie v Bratislave

Jedno z najobľúbenejších námestí v Bratislave je historické Hviezdoslavovo námestie, ktoré sa nachádza neďaleko rieky Dunaj. Má obdĺžnikovy tvar a je pomerne dlhé.

Námestie Svätej Trojice a Radničné námestie v Banskej Štiavnici

Historické mesto Banská Štiavnica patrí do zoznamu Svetového dedičstva UNESCO, jeho historická časť je veľmi významná. Na námestiach v Banskej Štiavnici sa nachádzajú meštianske domy a charakteristický trojičný stĺp.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 5. septembra 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: