Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

7 miest na Kysuciach, ktoré sa oplatí navštíviť

Sni mka obrazovky 2018 09 03 oa11.46.07.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Kysuce patria k regiónom, ktoré možno nepatria k najobľúbenejším a najlákavejším miestam pre turistov na Slovensku. V tomto článku vám však ukážeme 7 miest na Kysuciach, ktoré sa určite oplatí navštíviť.

Megoňky

Prírodná pamiatka Megonky je nálezisko prírodných pieskovcových útvarov vajcovitého až guľovitého tvaru, ktoré sa nachádzajú v mestskej časti Čadce, Milošová.

Ropný prameň v Korni

Prírodná pamiatka Korniansky ropný prameň predstavuje unikátny prirodzený povrchový výver ľahkej ropy sprevádzaný výronmi samozapaľujúceho sa metánu a občasným bublaním. Vedeli ste o tomto netradičnom mieste u nás?

Skanzen Vychylovka a lesná železnica

Múzeum kysuckej dediny je skanzen nachádzajúci sa neďaleko obce Nová Bystrica, časti Vychylovka v doline Chmúra, ktorá je súčasťou Chránená krajinná oblasť Kysuce.

Hrad Černatín

O hrade, alebo hradisku Černatín sa veľa nevie. V minulosti sa tu našli ruiny kamennej stavby, ktorá však bola bez výraznejších identifikovateľných prvkov a bolo ťažké určiť nie len vek, ale aj pôvod stavby. 

Rodný dom Jozefa Kronera

Rodný dom jedného z najznámejších slovenských hercov, Jozefa Kronera sa nachádza v obci Staškov. Dom prešiel pred niekoľkými rokmi rekonštrukciou a tak si môžete pozrieť viaceré zaujímavé artefakty zo života herca.

Orloj v Starej Bystrici

Orloj v Starej Bystrici je jediný a prvý orloj na Slovensku. Ide o veľmi unikátnu pamiatku, na ktorú môžeme byť právom hrdí.

Kaštieľ v Oščadnici

Kaštieľ v obci Oščadnica pochádza z prelomu 19. a 20. storočia. V minulosti bol poľovníckym sídlom grófa Ballestrema, ktorý pri ňom zriadil lesopark. Dnes je kaštieľ jedným zo sídiel Kysuckej galérie a nachádzajú sa tam jej výstavné priestory.

Sni mka obrazovky 2018 09 03 oa11.44.26.jpg
www.cyklovylet.info

 

 

 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 4. septembra 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: