Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

5 najvyšších budov v Bratislave

Sni mka obrazovky 2018 04 28 oa22.13.32.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Bratislava ako naše hlavné mesto toho ponúka naozaj veľa a nachádza sa tam nejedna zaujímavá pamiatka či zaujímavé miesto. Viete, ktorá budova je v Bratislave tou najvyššou?

Tower 115

Ide o výškovú budovu, ktorá sa nachádza na Pribinovej ulici. Celková výška štruktúry nie je však 115 metrov, ale 104 metrov, pričom 115 metrov je výška po vrchol vysielača umiestneného na streche budovy.

City Business Center

Ide o výškovú budovu, ktorá je súčasťou kancelárskeho súboru. Nájsť ju môžete na Karadžičovej ulici a vysoká je až 107 metrov.

City business center i v_10.jpg
Foto: NEUROPEA

Panorama City

Ide o administratívno-bytový komplex, 108 metrov vysoké veže trojuholníkového pôdorysu. Nachádzajú sa neďaleko Tower 115.

Budova Slovenskej televízie

Ide opäť o výškovú budovu, ktorá sa nachádza v Mlynskej doline. Bola dostavaná v roku 1975, má 28 poschodí a výšku 108 metrov. Táto budova bola dlho najvyššiou budovou v Česko-Slovensku.

Národná banka Slovenska

Budova ústredia NBS je jednou z významných dominánt hlavného mesta SR Bratislavy a súčasťou komplexu významných celoštátnych inštitúcií. So svojou výškou 111 metrov jej patrí prvenstvo tej najvyššej budovy v Bratislave.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 29. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: