5 najznámejších prípadov kanibalizmu, z ktorých budeš mať husiu kožu!

Zdieľať
gd

Kanibalizmus je niečo, čo nás desí, je to akési kultúrne tabu, ktorého sa bojíme. Najstrašnejšie na tom je, že kanibali sú skutoční a žijú medzi nami… Čítaj toto len na vlastné riziko!

Albert Fish – tento chlapík bol monštrum, a to doslova. Bol sadistický, trpel bludmi a stal sa z neho sériový vrah, pedofil a kanibal. K jeho obetiam patrilo 10-ročné dievčatko, ktoré Fish uniesol, zavraždil a napokon aj zjedol. O šesť rokov neskôr poslalo toto monštrum rodine nevinného dievčatka list s podrobným opisom priebehu celého zverstva. Vďaka listu sa polícii podarilo Fisha vypátrať, zatknúť a obviniť. Kanibal bol popravený v roku 1936 v New Yorku.

Issei Sagawa – japonský študent, ktorý študoval anglickú literatúru v Paríži. V roku 1981 zastrelil svoju spolužiačku, ktorú v priebehu nasledujúcich dvoch dní zjedol. Sagawu zatkli a uznali ho psychicky chorým, na základe čoho ho deportovali z krajiny. Najhrošie na prípade je, že chyba úradníkov mu dovolila opustiť psychiatrickú liečebňu asi rok po jeho zadržaní. Dnes je voľný a žije v Japonsku.

Andrej Čikatilo – ukrajinský sériový vrah a násilník, ktorý pracoval ako učiteľ, sa priznal k vyše 50 vraždám. Čikatilo sa najskôr so svojimi obeťami najskôr spriatelil, potom ich zabil a zjedol. Vrah uviedol, že jeho činy mali sexuálny motív, pretože nedokázal inak dosiahnuť vzrušenie. Jeho besnenie ukončila jedna z najväčších operácií v histórii ruskej polície a v roku 1994 bol Čikatilo popravený.

Jeffrey Dahmer – americký sériový vrah, nekrofil a kanibal z amerického Wisconsinu. Dahmer lákal mladých mužov do svojho bytu, kde ich omámil alkoholom a drogami a následne ich zavraždil uškrtením. Od roku 1971 do roku 1991 zavraždil sedemnásť mladíkov, niektorých po smrti zneužil alebo s ich telami experimentoval a nechával si časti tiel ako trofeje a iné časti jedol. Po dolapení políciou bol odsúdený na 15-násobný trest doživotia, keďže vo Wisconsine neplatí trest smrti. Dahmera však napokon vo väzení čakala smrť – jeho spoluväzeň ho pri upratovaní toaliet na smrť dobil, vraj aby pomstil všetky jeho obete.

Armin Meiwes – nemecký kanibal, ktorý v roku 2001 zverejnil inzerát na internete. Hľadal v ňom dobre staveného mladíka vo veku 18-30 rokov na porážku a následnú konzumáciu. Je to neuveriteľné, ale ozval sa mu jeden záujemca, ktorý chcel takto ukončiť svoj život. Muži sa stretli na Vianoce a natočili hrozné video, ktoré zobrazuje tie najohavnejšie činy. Meiwes uchovával telo muža v mrazničke a postupne z neho jedol. Podľa slov kanibala žije v Nemecku minimálne ďalších 800 kanibalov, ktorí majú na internete komunitu. Vrah sedí v nemeckom väzení.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom