5 turistických miest na Slovensku, ktoré sú posledné mesiace tými najnavštevovanejšími

Zdieľať
Befunky collage 3 1.jpg

Slovensko je krajinou, ktorá toho ponúka naozaj veľa aj čo sa týka prírodných krás. To si uvedomujú nielen Slováci, ale aj zahraniční turisti. Vybrali sme 5 najznámejších a najnavštevovanejších turistických miest posledných mesiacov. Boli ste už na všetkých týchto miestach?

Zraková pyramída

Toto sochárske dielo stojí v kopcoch nad Súľovom a vzdialené je len pol hodinu od dedinky Súľov-Hradná. Autorom je umelec Juraj Gábor a táto pyramída vznikla v roku 2015. Ide o 18 metrov dlhé dielo, ktoré má na konci malý priestor, keď sa cez neho pozriete, krajina pred vami sa ocitne v ráme drevenej konštrukcie, ktorá kopíruje prirodzený lúč vášho pohľadu.

Img_1856.jpg

Chodník korunami stromov

Tento chodník bol síce otvorený a sprístupnený verejnosti len pred pár týždňami, no už od prvého dňa sa teší veľkej návštevnosti. Je to to pravé miesto, kde si môžete vychutnať naše krásne Tatry z vtáčej perspektívy. Celková dĺžka chodníka je 1234 metrov a je bezbariérový s bezpečným zábradlím.

Img_1857.jpg

Tatry

Tatry patria medzi tie najväčšie symboly Slovenska a sú naozaj jedným z najnavštevovanejších miest u nás. Svedčia o tom aj čísla návštevníkov a turistov. Denne sa tam totiž vyberie nejeden domáci, ale aj zahraničný turista, aby spoznal štíty a kopce Tatier aj zblízka.

Img_1858.jpg

Spišský hrad

Spišský hrad sa začal stavať už v 13. storočí a dnes je spolu s okolitými stredovekými pamiatkami- Spišská Kapitula, Spišské Podhradie, Levoča a kostol Žehra zapísaný do zoznamu pamiatok svetového kultúrneho a prírodného dedičstva UNESCO. Vedeli ste, že aj keď sa Spišský hrad rozkladá na 4 hektároch, tak nie je najväčším hradom strednej Európy?

Img_1859.jpg

Kaštieľ Betliar

Tento kaštieľ sa nachádza v obci Betliar, asi 3 kilometre severne od okresného mesta Rožňava.Kaštieľ v Betliari je jediným kaštieľom na Slovensku, ktorý sa po roku 1945 zachoval so svojím pôvodným zariadením a zbierkami. A do skupiny tých najnavštevovanejších miest posledných mesiacov patrí aj vďaka seriálu 1890, ktorý sa tam natáčal.

Img_1860.jpg

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom